czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2007
  • wyświetleń: 3118

Darmowy internet na Placu JP II

Z początkiem czerwca na Placu Jana Pawła II uruchomiono hot-spota, darmowy i publiczny dostęp do sieci Internet. Na razie nie cieszy się dużą popularnością.

Darmowy internet na Placu JP II
Niby za darmo, a na Placu JP II pusto.


Darmowy hot-spot został uruchomiony na początku miesiąca z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, na budynku którego znajduje się nadajnik. Instalację wykonała firma Kolnet, która jest także operatorem punktu.

Hot-spot umożliwia nieodpłatne korzystanie z internetu na Placu Jana Pawła II. Dzięki dostępowi do sieci w tym miejscu możemy oglądać strony www, korzystać z poczty elektronicznej, a także prowadzić rozmowy z wykorzystaniem komunikatorów internetowych.

Aby skorzystać z darmowego internetu należy zalogować się do systemu, gdzie nazwa użytkownika to czechowice, a hasło to dziedzice. Wymaga to również dodatkowego sprzętu w komputerze, w postaci karty bezprzewodowej - odbiornika. Punkt będzie działał do 31 października.

W środę 20 czerwca postanowiliśmy sprawdzić jaką popularnością cieszy się czechowicki hot-spot. Niestety, pomimo wspaniałej pogody, na placu było niemal pusto, a nikt z obecnych nie korzystał z komputera. Prawdopodobnie największa bariera dla wielu osób nie pojawia się w dostępie do sieci, ale najczęściej w posiadaniu przenośnego komputera, który wydaje się być tutaj niezbędny.

smm / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.