Wiadomości

  • 10 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 10282

PG Silesia: Pracę może stracić około 250 górników

W poniedziałek, 10 sierpnia, rozpoczęły rozmowy zarządu PG Silesia ze stroną społeczną dotyczące planowanych zwolnień grupowych. Jak przekazali przedstawiciele kopalni zwolnienia mogą dotyczyć około 250 pracowników.

Kopalnia PG Silesia
Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Celem tych konsultacji jest analiza wpływu wstrzymania prac przygotowawczych na stan zatrudnienia oraz wypracowanie jak najlepszych rozwiązań dla załogi - przekazała Małgorzata Bajer, rzeczniczka PG Silesia. Jak dodała, 5 sierpnia związki zawodowe zostały poinformowane o planowanych zwolnieniach, które mają się odbyć w okresie od września br. do marca 2021 r. i mają objąć do 250 osób.

- [i]Zwolnienia mają związek ze wstrzymaniem prac przygotowawczych. Zgodnie z ustaleniami, kopalnia do końca 2021 r. ma wydobyć węgiel z czterech ścian. W przypadku dwóch ostatnich prace przygotowawcze jeszcze trwają, ale wkrótce mają się zakończyć. Wszystkie prace przygotowawcze w czwartym kwartale zostaną wstrzymane. To oznacza, że będziemy musieli przydzielić pracownikom wykonującym do tej pory prace w przodkach inne zadania w taki sposób, by zapewnić ciągłość wydobycia udostępnionych już ścian. Wprowadzone ograniczenia w wydobyciu nie pozwolą jednak przydzielić nowych zadań wszystkim pracownikom kopalni. Niestety dla części osób będą oznaczały konieczność znalezienia zatrudnienia poza PG Silesia - mówi rzeczniczka kopalni. W rozmowie z portalem czecho.pl Małgorzata Bajer podkreśliła, że zwolnienia będą dotyczyć około 250 osób w czasie od września 2020 roku do marca 2021 roku.

Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zatrudnia ok. 1,7 tys. osób i jest, obok zakładów Valeo, największym pracodawcą w mieście.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj