czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1552

YouTube premium - czy warto? Opinie o płatnej wersji YouTube

Materiał partnera:

YouTube premium to usługa, która w Stanach Zjednoczonych swój debiut miała już w roku 2015. Wtedy jednak jej nazwa była nieco inna, gdyż twórcy nazwali ją YouTube RED. Dzięki niej użytkownicy mogli oglądać oraz pobierać filmy bez uciążliwych ekran, odtwarzać je w tle, korzystać z planu Google Play Music, a także wiele więcej. Rok temu usługa już po zmianie nazwy na YouTube Premium weszła na polski rynek. Co warto wiedzieć na jej temat?

YouTube premium - czy warto? Opinie o płatnej wersji YouTube


Ile kosztuje YouTube premium oraz YouTube music?Abonament pozwalający nam korzystać z tej usługi to koszt 23,99 zł/mies. Co otrzymujemy w zamian?

  • Brak jakichkolwiek reklam we wszystkich aplikacjach powiązanych z YouTube;
  • Możliwość pobierania filmów oraz ich późniejszego oglądania na swoim telefonie, czy tablecie;
  • Możliwość odtwarzania filmów przy wyłączonym ekranie smartfona;
  • Dostęp do usługi YouTube Music oraz Google Play Music;
  • Dostęp do całkowicie nowych produkcji "YouTube Originals", które tworzone są przez najpopularniejszych youtuberów z całego świata.


W przypadku, gdy będziemy chcieli zdecydować się tylko i wyłącznie na usługę YouTube Music, będziemy musieli liczyć się z kosztem 19,99 zł miesięcznie. Usługa ta jest również darmowa, jednak w takim wypadku nie będziemy mieli dostępu do odtwarzania w tle, pobierania utworów oraz braku reklam. Ciekawym rozwiązaniem są również pakiety rodzinne, gdzie za YouTube Premium należy zapłacić 35,99 zł, a za YouTube Music 29,99 zł.

Jak działa YouTube Premium?Jeśli chodzi o aspekty wizualne to w porównaniu do klasycznego YouTube'a różnic nie ma zbyt wiele. Z pewnością jednak użytkownicy YouTube Premium zauważą zmianę logotypu, gdzie to standardowy emblemat zamieniany jest na napis "Premium PL". Nieco bardziej spostrzegawcze osoby zauważą również, że w menu dostępna będzie nowa opcja. Na urządzeniu mobilnym znajduje się ona zaraz pod górną belką, a w przypadku, gdy korzystamy z przeglądarki, tuż pod głównymi zakładkami. Mowa oczywiście o wariancie Originals, który pozwala nam na dostęp do oryginalnych produkcji przeznaczonych tylko i wyłącznie dla osób korzystających z YouTube Premium.

W opcji premium możliwe jest teraz pobieranie z yt. W bibliotece została dodana sekcja "pobrane", w której możemy znaleźć pobrane przez nas filmy, które możemy obejrzeć w trybie offline. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że jeśli nie pobraliśmy jeszcze żadnych filmów, to YouTube na podstawie naszych preferencji zaproponuje nam interesujące filmu. Maksymalna rozdzielczość pobieranych filmów nie może przekroczyć 720p, a proces ten może odbywać się zarówno przez Wi-Fi, jak i sieć komórkową. Nie jest to jednak coś co powinno znacząco zachęcić do zakupu opcji Premium, ponieważ filmy z YT można pobrać za darmo. Tu jest napisane w jaki sposób: http://www.elblag.net/artykuly/jak-pobierac-filmy-z-youtube,43850.htm

Odtwarzanie filmów w tleZ pewnością właśnie to funkcja zachęca wiele osób do skorzystania z usługi YouTube Premium. Brak możliwości odtwarzania filmów, a w większości wypadków muzyki w tle, to coś, co jest naprawdę uciążliwe. Kiedy jednak opłacimy abonament, bez większego problemu możemy korzystać ze słuchania wideo nawet po zablokowaniu telefonu. Bardzo ciekawą funkcją jest również rozwiązanie o nazwie Picture-in-Picture. Pozwala nam ono na oglądanie filmu w "pływającym" okienku. W związku z tym, jeśli będziemy chcieli szybko odpowiedzieć na jakąś wiadomość, nie będziemy musieli przerywać oglądania wideo. Nie możemy również zapomnieć o braku reklam. To bardzo wygodne i użyteczne, jednak prawda jest taka, że większość osób w Polsce i tak każdy z oprogramowań, których zadaniem jest ich blokowanie.

YouTube Premium to bardzo ciekawa propozycja. Czy warto w nią zainwestować? Wszystko jest zależne od tego, jak często korzystamy z serwisu. Nie możemy jednak zaprzeczyć, że jest to bardzo przyjemne oraz pomocne rozwiązanie.