czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 835

Dobre spodnie ochronne, czyli czym powinna charakteryzować się odzież robocza

Materiał partnera:

Ubiór jest ważnym aspektem w każdej pracy, szczególnie w zawodach, które wymagają swobody ruchu i komfortowych warunków. Warto zatem wybierać ubrania tworzone przez sprawdzone firmy i wykonywane z najlepszych materiałów, które będą służyć nam przez wiele lat.

Dobre spodnie ochronne, czyli czym powinna charakteryzować się odzież robocza


Spodnie roboczeNiezwykle ważnym elementem ubioru w przypadku profesji takich jak elektryk, budowlaniec czy spawacz są spodnie robocze. Na polskim rynku znajdziemy spodnie dedykowane dla osób wykonujących techniczne zawody, a także odpowiedni ubiór do pracy w ogródku czy na działce.

Materiały wykorzystywane do produkcji odzieży roboczej muszą zapewniać komfortową pracę oraz trwałość i wytrzymałość. Do najczęściej stosowanych tkanin należy bawełna (czasami z domieszką poliestru) oraz jeans. Możemy zetknąć się także z niezwykle wytrzymałym materiałem zwanym Cordura. W zależności od modelu spodnie mogą być również przystosowane do pracy w zimie. Obszycie polarem lub obecność flanelowych elementów ocieplających sprawią, że niska temperatura nie będzie stanowić żadnego problemu.

Niektóre spodnie robocze posiadają również zabezpieczenie z kevlaru - materiału znanego głównie z wyposażenia wojskowego. W większości modeli spotkamy także liczne kieszenie, które pozwalają na bezproblemowe przechowywanie wszelkiego rodzaju niezbędnych przedmiotów. To świetny sposób na usprawnienie pracy - wszystkie potrzebne narzędzia będą dostępne tuż pod ręką.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu glovex.com.pl, gdzie znajdą Państwo bogaty asortyment odzieży roboczej. Wśród sprzedawanych elementów ubioru znajdują się spodnie ochronne, ogrodniczki na szelkach, specjalistyczne spodnie robocze i krótkie spodenki. Różnorodność kolorystyczna produktów umożliwia dopasowanie ich do barw firmy - spójne wzornictwo pomoże nam pokazać swój profesjonalizm.

Bluzy roboczeTo drugi najważniejszy element ubioru roboczego - zaraz obok odpowiednich spodni. Bluzy najczęściej wykonywane są z bawełny lub mieszanek materiałów. Gramatura wynosi od 210 do 450 g/m2. Dostępne są produkty zarówno na lato, jak i na zimę, a także ubrania całoroczne, które dobrze sprawdzą się w każdej temperaturze.

Część bluz jest wyposażona w dodatkowe wykończenie, zabezpieczające przed ogniem, kwasem lub wodą. Niektóre modele oferują także zwiększoną ochronę przed zabrudzeniami. W miejscach podatnych na przetarcia i rozdarcia często stosowane są wstawki z materiałów o podwyższonej odporności mechanicznej, które zwiększają żywotność produktu. Podobnie jak w przypadku spodni, bluzy robocze mogą oferować liczne kieszenie i schowki na narzędzia. Znajdziemy je także w różnych kolorach i fasonach, dzięki czemu spełnią wymagania szerokiej grupy pracowników.

Dodatki do ubioru roboczegoOprócz dwóch podstawowych części stroju roboczego, którymi są spodnie oraz bluza lub kurtka, warto zainwestować także w mniejsze produkty, które mogą w znaczący sposób podnieść bezpieczeństwo naszej pracy. Taką częścią ubioru są rękawice - ochronne, robocze, medyczne, wykonane z lateksu, gospodarcze lub specjalistyczne.

Rękawiczki zapewniają bezpieczną i w pełni higieniczną pracę na różnych stanowiskach. Produkty te są wykonane z najróżniejszych materiałów, dostosowanych do wykonywanej pracy. W miejscach, w których panuje wysoki poziom hałasu, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w ochronniki słuchu. Dobrym wyborem będą także różnego rodzaju zatyczki do uszu oraz wkładki przeciwhałasowe. Wyposażenie pracowników w odpowiedni strój roboczy pomoże nam zapewnić w pełni bezpieczne i higieniczne warunki w pracy. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule "Jaka odzież robocza dla elektryka, budowlańca i spawacza?".