Wiadomości

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3929

Co dalej z tymczasowym przejazdem obok stacji PKP w Zabrzegu?

Tak zwany "bypass", czyli tymczasowy przejazd kolejowy obok stacji PKP w Zabrzegu jest już gotowy, jednak samochody jeszcze nim nie przejeżdżają. Wszystko przez problemy proceduralne, które napotkała firma Budimex, związane z błędnie przyjętymi założeniami dotyczącymi własności dróg ulic Gminnej i Czarnoleskiej. Czechowicka Rada Miejska będzie głosować nad przekazaniem tych dróg do użytku publicznego w czwartek, 13 sierpnia.

Co dalej z tymczasowym przejazdem obok stacji PKP w Zabrzegu?
Co dalej z tymczasowym przejazdem obok stacji PKP w Zabrzegu? · fot. Krzysztof Jarczok


O planach czechowickiej Rady Miejskiej poinformował na swoim Facebooku radny Krzysztof Jarczok. - W ostatnim czasie wraz z Panem Burmistrzem podjęliśmy się wielu rozmów dotyczących otwarcia tymczasowego przejazdu pomiędzy ulicami: Czarnoleską i Gminną. Firma Budimex napotkała na problemy proceduralne, związane z błędnie przyjętymi założeniami dotyczącymi własności dróg tj. ulicy Gminnej i Czarnoleskiej - poinformował radny.

- Na jutrzejszą nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej, przygotowany został projekt uchwały w sprawie czasowego przekazania do użytku publicznego dróg będących własnością PKP, co umożliwi otwarcie wybudowanego już przejazdu przez tory kolejowe. Podjęcie tej uchwały będzie skutkować podpisaniem stosownego porozumienia między gminą a PKP PLK. Myślę, że dzięki powyższym działaniom w najbliższym czasie przyjazd zostanie oddany to użytku - zwrócił uwagę czechowicki samorządowiec.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.