Wiadomości

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 12249

Będą dobrowolne odejścia z PG Silesia? To propozycja związków

W środę, 12 sierpnia, odbyła się druga runda negocjacji pomiędzy stroną związkową i zarządem PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Związkowcy zamiast zwolnień grupowych chcą przekonać zarząd do przygotowania programu dobrowolnych odejść.

kopalnia PG Silesia, górnictwo wydobycie
Związkowcy z PG Silesia zaproponowali program dobrowolnych odejść · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Związki zawodowe zostały poinformowane o planowanych zwolnieniach w minionym tygodniu. Zwolnienia miałyby zostać przeprowadzone w okresie od września br. do marca 2021 r. i mają objąć maksymalnie 250 osób. Powodem jest wstrzymanie wszystkich prac przygotowawczych, a obecny właściciel - czeski koncern EPH chce się wycofać z węglowego biznesu do końca 2021 r. Pierwsze spotkanie zarządu ze stroną związkową odbyło się w poniedziałek, a kolejne w środę.

- Pracodawca przedstawił nam kryteria, którymi chce się kierować przy zwolnieniach grupowych. Natomiast my przedstawiliśmy swoją kontrpropozycję. Uważamy, że zwolnienia grupowe to jest zły pomysł i o wiele lepszym rozwiązaniem byłby pakiet dobrowolnych odejść. Właśnie na ten temat obecnie rozmawiamy, choć oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i muszą zostać ustalone zasady - powiedział po zakończeniu środowego spotkania Grzegorz Babij, przewodniczący NSZZ Solidarność przy PG Silesia.

Jak do propozycji związkowców odniósł się zarząd PG Silesia? - Mogę powiedzieć jedynie, że jest otwartość na dyskusję - skwitował szef zakładowej Solidarności.

Następne rozmowy zaplanowano na poniedziałek, 17 sierpnia. Mają się rozpocząć o godz. 13.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj