Wiadomości

  • 14 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1399

Policjanci z drogówki przeprowadzają dziś akcję "Prędkość"

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych bielscy policjanci prowadzą działania "Prędkość". Ogólnopolskie działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Nadmierna prędkość jest bowiem nadal główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi sprawdzać też będą sposób przewożenia dzieci i korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

W trakcie akcji, która trwa dziś od godziny 6.00 do 22.00 policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, a także sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

- Przypominamy o sankcjach wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym dotyczące prędkości. Nalezą do nich utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po wcześniejszej utracie uprawnień Art. 180a. Kodeksu Karnego: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Apelujemy o rozwagę, ostrożność i jazdę dostosowaną do warunków oraz ograniczeń prędkości. Nie będzie żadnego pobłażania dla kierowców z tzw. ciężką nogą - informują policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.