czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1134

Sprawdź datę ważności żywności i podziel się nią w Jadłodzielni!

Wakacje to czas wyjazdów. Po powrocie z urlopów wielu z nas odkrywa, że produkty spożywcze przechowywane w lodówkach nie nadają się już do spożycia ze względu na ich przeterminowanie. Dlatego czechowicka "Jadłodzielnia" ponownie zachęca do podzielenia się żywnością z ubogimi.

Jadłodzielnia
Jadłodzielnia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Jadłodzielnia Foodsharing Czechowice-Dziedzice


- Kochani lato w pełni, a w lodówce dość skromnie... Pamiętajcie proszę, aby przed wyjazdem na wakacje sprawdzić datę ważności produktów w waszej lodówce, a jeżeli wiecie, że po powrocie wylądują w koszu - dajcie im szanse nakarmić czyjeś brzuchy i przed wyjazdem podrzućcie do lodóweczki - zwracają uwagę prowadzący czechowicką "Jadłodzielnię", która znajduje się obok wejścia do budynku wydziału spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego przy ulicy Barabasza 1.

Czechowicka "Jadłodzielnia" powstała w grudniu 2019 roku. Jej ideą - jak sama nazwa wskazuje - jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Czechowicka Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.