Wiadomości

  • 16 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1261

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspomógł ukraińskie dzieci

W związku z coroczną akcją pomocową dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej przekazała 20 plecaków z pełnym wyposażeniem dla dzieci potrzebujących na Ukrainie.

Tornister pełen uśmiechów
Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspomógł ukraińskie dzieci · fot. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej


Plecaki zostały przekazane na ręce ks. Jacka Waligóry, proboszcza Parafii bł. Jakuba Strzemię i św. Hipolita w Haliczu, który rozdysponował dary wśród dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

Rzymskokatolicka parafia znajduje się w Haliczu, w archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie, które słynie z przemysłu drzewnego i materiałów budowlanych, a będąc miastem królewskim położone jest nad rzeką Dniestr. Dzięki Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wsparcie dla dzieci najbardziej potrzebujących w ramach organizowanej akcji "Tornister pełen uśmiechów" mogło dotrzeć nawet poza granice naszego kraju.

Poza szkolnymi tornistrami Caritas diecezjalna dodatkowo przekazała na Ukrainę środki ochrony osobistej, w związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

mp / czecho.pl

źródło: Caritas Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.