Wiadomości

  • 16 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 14418

[Ciekawe miejsca] Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Mamy dla Was kolejne wakacyjne miejsce w regionie warte odwiedzenia - Ośrodek Sportów Wodnych zbudowany na zaporze w Łące koło Pszczyny, który zapewnia mieszkańcom dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Możemy tu poplażować, rozbić namiot na polu campingowym, popływać kajakiem, rowerkiem wodnym, jachtem, żaglówką, czy zagrać w piłkę plażową. Romantykom zaś wrażeń dostarczą malownicze zachody słońca.

pszczyna,łąka,oswłąka,kapielisko,plaża,wakacje2020,lipiec2020,silesia,lovesilesia,fotodnia,ins
OSW Łąka to coś dla chcących poleniuchować na plaży i dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas w wodzie · fot. pless.pl


Dlaczego warto się wybrać akurat tutaj? Bo zapora łącka gwarantuje piękne widoki (zwłaszcza o zachodzie słońca), które możemy obserwować z brzegu lub z molo. Do dyspozycji jest dobrze rozbudowane zaplecze sportowo-rekreacyjne.

Otwarcie Ośrodka Sportów Wodnych miało miejsce w 2008 roku. Inwestycja w 75% została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przy łąckim akwenie powstał wówczas budynek zaplecza, sanitariaty oraz hangar na sprzęt żeglarski i wodny.Na terenie ośrodka możliwa jest kąpiel na strzeżonym kąpielisku. Do dyspozycji odwiedzających jest wypożyczalnia sprzętu wodnego - skuterów wodnych, łodzi wiosłowych, kajaków, rowerków wodnych oraz jachtów. Na zbiorniku możemy też uprawiać windsurfing oraz kitesurfing i poślizgać się na desce skimboard lub typu SUP.

Jest także miejsce na ognisko oraz wygrodzone pole namiotowe i campingowe. Nie mogło zabraknąć strefy gastronomicznej z zimnymi napojami. W sanitariatach znajdują się ogólnodostępne prysznice.

Najpiękniejsza Domówka Świata WOŚP na terenie OSW w Łące - 01.08.2020
Najpiękniejsza Domówka Świata w OSW Łąka - 01.08.2020 · fot. Grzegorz Załucki


W czasie wakacji odbywają się tu liczne zajęcia w ramach półkoloni dla najmłodszych. Działa także szkółka żeglarska dla dzieci i młodzieży. Są też imprezy kulturalne - lipiec nad akwenem zakończył się transmisją Najpiękniejszej Domówki Świata Pol'and'rock.

W weekendy prowadzona jest Szkółka Żeglarska w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące
W weekendy prowadzona jest Szkółka Żeglarska w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące · fot. RakuFilm


Dla kierowców przygotowano pojemny parking. Trzeba liczyć się jednak z tym, że ostatni odcinek drogi dojazdowej to ścieżka szutrowa wiodąca przez pola. Trzeba więc zwolnić i uzbroić się w cierpliwość.

Ośrodek jest czynny w okresie wakacyjnym od 7.00 do 22.00. Strzeżone kąpielisko działa codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00. Za wejściówkę osoba dorosła zapłaci 5 zł, zaś dziecko - 3 zł.

Na terenie OSW Łąka należy stosować się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Od 8 sierpnia do odwołania wprowadzono limit 1000 osób oraz obowiązek zakrywania ust i nosa.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020

Przez całe lato 2020 proponowaliśmy Wam bezpieczne miejsca w naszym regionie warte odwiedzenia w wakacje. Były to opcje bardzo różne - odwiedziliśmy interesujące knajpy, muzea i kąpieliska, a nawet hodowlę alpak. Liznęliśmy też trochę historii i sztuki podczas spacerów miejskich. Część z tych miejsc poleca się do odwiedzin przez cały rok! Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ciekawe miejsca regionu - sezon 2020" podaj