Wiadomości

  • 15 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4581

Samochody jeżdżą tu zbyt szybko. Będą nowe progi zwalniające

Mieszkańcy czechowickiej ulicy Wąskiej zwracają uwagę na problem kierowców, którzy nie respektują znaków D-40, mówiących o strefie zamieszkania. Przewodniczący osiedla "Tomaszówka" Janusz Uszok spotkał się w tej sprawie z mieszkańcami tejże ulicy.

Próg zwalniający, wąska
Próg zwalniający na ulicy Wąskiej, który powstał po wypadku w 2019 roku · fot. mp / czecho.pl


Do spotkania przewodniczącego zarządu osiedla Tomaszówka z mieszkańcami ulicy Wąskiej doszło 18 lipca (protokół z tego spotkania pojawił się na BIP Urzędu Miejskiego 11 sierpnia). Licznie przybyli mieszkańcy zgłaszali problem poruszających się pojazdów, które nie respektują znaków drogowych D-40, mówiących o strefie zamieszkania. Znak ten również nakazuje poruszanie się pojazdów z prędkością maksymalną 20 km/h. Po konsultacjach mieszkańcy zgodzili się na zabudowę dwóch progów zwalniających na wysokości ich posesji.

W rozmowie z dziennikarzem portalu czecho.pl jedna z mieszkanek ulicy Wąskiej zwróciła uwagę, że problem zbyt szybkiego poruszania się samochodów po drodze w tym miejscu nie jest nowy. Czechowiczanka przypomniała zdarzenie z 2012 roku, kiedy to rozpędzony samochód nie zmieścił się w zakręcie i uderzył w okoliczne ogrodzenie. - Czasem kierowcy naprawdę ryzykują. A warto też wspomnieć, że na Wąskiej bawią się dzieci z okolicznych domów i bloków. Mało brakuje do nieszczęścia - podkreśla.

wypadek wąska
Do groźnie wyglądającego wypadku na ulicy Wąskiej doszło w 2012 roku. Wtedy to rozpędzony samochód nie zmieścił się w zakręcie i uderzył w płot · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, że dwa progi zwalniające na ulicy Wąskiej powstały w 2019 roku. Jednym z powodów ich powstania był inny niebezpieczny wypadek, do którego doszło tam 17 sierpnia minionego roku. Policjanci z Czechowic-Dziedzic postawili wtedy zarzuty 25-latkowi, który potrącił 71-letniego mężczyznę. Pirat drogowy wjechał w idącego prawidłowo strefą zamieszkania pieszego, przez kilkadziesiąt metrów wiózł go na masce kierowanego samochodu, a następnie pozostawił bez pomocy i zbiegł. Sprawca sam zgłosił się na komisariat. Portal czecho.pl pisał o tym tutaj.

Drugim z poruszonych tematów był brak koszy na śmieci wzdłuż ulicy Wąskiej oraz uciążliwości z tym związane. Mieszkańcy zwracali uwagę między innymi na to, że spacerując z psami nie mają możliwości sprzątania zanieczyszczeń po swoich pupilach.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.