Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • 22 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 9474

Uratował tonącego, otrzymał odznaczenie MON

W czwartek, 13 sierpnia przed siedzibą Ministerstwa Obrony Narodowej odbyła się uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego, podczas której wręczono odznaczenia za wybitne osiągnięcia. Jedną z osób, która otrzymała odznaczenie, jest Paweł Wróbel, prezes OSP "Lipowiec".

Prezes OSP Lipowiec odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej. Kpr Paweł Wróbel z lewej
Prezes OSP Lipowiec odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej · fot. OSP Lipowiec


Kpr Paweł Wróbel otrzymał odznaczenie za "bohaterską postawę i ofiarną służbę na rzecz ochrony zdrowia i życia Polaków". Czechowiczanin na początku września 2019 roku, podczas swojego urlopu, uratował tonącego w morzu mężczyznę. Po wyłowieniu topielca kpr Paweł Wróbel przez ponad półtorej godziny prowadził jego reanimację. Do zdarzenia doszło w Międzyzdrojach.

- Dziś kiedy wręczałem odznaczenia dziękowałem żołnierzom właśnie za ich postawę wzorowaną na tej postawie sprzed 100 lat. Ważna jest codzienna służba, ale ważne są także reakcje żołnierzy Wojska Polskiego, wtedy kiedy formalnie są poza czasem służby, kiedy mają wolne. Chciałem podkreślić, że w odpowiedzi na moje gratulacje usłyszałem, że to jest czymś zupełnie oczywistym taki jest obowiązek żołnierza Wojska Polskiego. To piękna postawa, tak właśnie jest żołnierz Wojska Polskiego - reaguje wtedy, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. To jest bohaterstwo, które zasługuje na wyróżnienie, na docenienie, na pokazanie, że ta postawa jest postawą wzorową. Dziękuje żołnierzom Wojska Polskiego za to, że dzięki ich codziennej służbie Polska jest bezpieczna - powiedział Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, przy okazji odznaczania żołnierzy.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj