czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 10508

[WIDEO, ZDJĘCIA] Rajd rowerowy "Od jeziora do jeziora" za nami

Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy w 2020 roku odbył się w nieco zmienionej formule spowodowanej epidemią COVID-19. Hasło tegorocznego rajdu brzmiało: "Z rodzinką na rowerze, od jeziora do jeziora". Tym razem zrezygnowano z zapisów, opłaty startowej, czy wspólnego posiłku. Na start rajdu przy Domu Kultury w Ligocie stawiło się 61 rowerzystów wraz z trójką dzieci, które trasę pokonały w koszyczkach.

Reklama

Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy 2020 - 30.08.2020 · fot. roba25


Pierwsza część trasy rajdu miała 14 km i wiodła z Ligoty w stronę tamy Jeziora Goczałkowickiego, którą rowerzyści pokonali bez schodzenia z roweru za zgodą kierownika zapory. Następnie jechali ładną trasą w stronę miejscowości Łąka, gdzie nad tamtejszym jeziorem o tej samej nazwie zaplanowano 40 minutowy postój, gdyż był to półmetek rajdu.

Po odpoczynku rowerzyści ruszyli w drogę powrotną liczącą 13 km. Jechali przez malownicze tereny z ładnymi widokami na polskie i czeskie Beskidy oraz Jezioro Goczałkowickie. W Zabrzegu cykliści przejechali przez las czarnoleski tuż obok przebudowywanej linii kolejowej, a następnie dotarli na metę przy Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach. Na końcu, organizator - radny i zapalony rowerzysta Jerzy Bożek nagrodził każdego uczestnika rajdu. Rajd był zorganizowany pod patronatem stowarzyszenia Nowa Inicjatywa. W rajdzie wziął też udział radny Edward Buczek, a także cykliści z Bronowa, Ligoty, Zabrzega, Czechowic-Dziedzic i... Katowic!

Celem rajdu była promocja aktywnego wypoczynku, bezpiecznej jazdy na rowerze, popularyzacja przepisów ruchu drogowego, integracja społeczności lokalnej i konsolidacja więzi rodzinnych przez rekreację. Uczestnikom rajdu dopisała pogoda i wszyscy bezpiecznie pokonali trasę bez żadnych defektów.

Roba-25, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.