czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2007
  • wyświetleń: 935

Wakacyjne miraże z biblioteką

Nie wszystkie dzieci będą mogły spędzić letnie wakacje poza Czechowicami. Dla tych, które zostają do września w domach nie musi to jednak oznaczać mniej ciekawego wypoczynku. Z ofertą do najmłodszych wyszła Miejska Biblioteka Publiczna.

"Wakacyjne miraże w książkowej krainie" to kulturalno-oświatowa akcja MBP, w której przez dwa miesiące nie zabraknie wiele dobrej zabawy i gier. Dzieci i młodzież będą rozwiązywać liczne zagadki logiczne, rebusy i labirynty, a przy okazji spędzać czas wokół ciekawej literatury i zbiorów bibliotecznych.

W filiach MBP nr 1, 7 oraz 10 odbędą się m.in.: Zakątek Miłośników Słowa Czytanego (głośne czytanie zabawnych wierszyków), Świątynia Wyobraźni (tworzenie prac plastycznych z bibuły, papieru, masy solnej, mobile, witraże), Forum Młodych Głów (coś dla fanów zagadek logicznych, krzyzówek, rebusów i labiryntów), Sadyba Gier (gry on-line, planszowe, karciane, puzzle) i Sezam Żartów (poszukiwania w księgozbiorze biblioteki śmiesznych powiedzen, kawałów, żartów).


Ponadto, w lipcu w każdy wtorek i czwartek w godzinach 11.00-13.00 odbędzie się "Zabawka ze skrawka", czyli zajęca plastyczne. 12 lipca i 9 sierpnia w F10 odbędą się zawody plastyczne rysowania na chodniku, a 27 lipca i 24 sierpnia w tym samym miejscu - letnie pejzaże, zajęcia plastyczne w plenerze. Na zakończenie lata (29 sierpnia) filia nr 10 biblioteki przygotowała "Pocztówkę z wakacji" - wakacyjny koncert życzeń.

smm / czecho.pl

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.