czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020
  • 20 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5212

Mieszkańcy wysłali petycję do władz miasta ws. węzła przy DK-1

Do władz miasta trafiła petycja, w której mieszkańcy terenów przyległych do ulicy Ligockiej i Drogi Krajowej nr 1 wyrazili swój sprzeciw wobec wstępnej wizualizacji bezkolizyjnego węzła, który ma powstać w okolicy ich domów.

Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest projekt
Mieszkańcy wysłali petycję do władz miasta ws. węzła przy DK-1 · fot. Google Street View


Mieszkańcy rejonu ulicy Ligockiej i DK-1 wyrazili swój sprzeciw na zlokalizowanie węzła w sposób przedstawiony w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Czechowice-Dziedzice.

- Budowa rond po wschodniej i zachodniej stronie DK-1 tj. węzła Brzeziny w przedstawiony sposób wpłynie na uniemożliwienie, zakłócenie i ograniczenie korzystania z nieruchomości sąsiadujących tj. domów mieszkalnych zlokalizowanych bezpośrednio oraz w obszarze oddziaływania rond (uniemożliwia spokojne i niezakłócone zamieszkiwanie czyli prawidłowe korzystanie z nieruchomości mieszkalnej zgodnie w jej przeznaczeniem, ze względu na nadmierny hałas, zanieczyszczenia powietrza) - argumentują mieszkańcy.

- Rondo po wschodniej stronie DK-1 w węźle Brzeziny, będzie rondem najbardziej obciążonym przez pojazdy, a ruch z DK-1 w ogromnym stopniu przeniesie się z drogi krajowej na mieszkalną część ul. Brzeziny - czytamy w petycji.

Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, wartość domów mieszkalnych położonych bezpośrednio oraz w obrębie oddziaływania rond węzła Brzeziny i ul. Brzeziny diametralnie spadnie, więc ich sprzedaż i zakup działek budowlanych i budowa domów w innych lokalizacjach będzie niemożliwa ze względów finansowych właścicieli tych domów.

- Rozwiązanie problemu skrzyżowania DK-1 / ul. Ligocka powinno odbywać się z poszanowaniem praw jednostki, a obowiązkiem działających organów jest podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia wpływu hałasu i zanieczyszczenia powietrza dla obywateli. Zaproponowane rozwiązanie (wizualizacja). działa na szkodę właścicieli mieszkających w strefie oddziaływania węzła Brzeziny - podsumowują osoby mieszkające w tej części Czechowic-Dziedzic.

Petycja, podpisana przez mieszkańców, została wysłana do Komisji Rozwoju i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz burmistrza miasta.

Przypomnijmy, portal czecho.pl 7 lipca informował, że w sieci pojawiła się wstępna wizualizacja węzła drogowego, który ma zostać wybudowany w rejonie ulicy Ligockiej oraz DK-1. To właśnie wtedy czechowiccy radni mieli podjąć uchwałę w sprawie podjęcia działań umożliwiających powstanie bezkolizyjnego węzła komunikacyjnego w tamtym rejonie, jednak nie została ona poddana pod głosowanie ze względu na fakt, iż projektu nie poddano pod dyskusję podczas posiedzenia Komisji Rozwoju, która działa przy czechowickiej RM.

mp / czecho.pl, źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.