czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 19 sierpnia 2020
 • wyświetleń: 2357

Drewniane domki letniskowe - dlaczego warto? jakie są korzyści?

Materiał partnera:

Drewniane domki letniskowe są coraz częściej budowane przez ludzi, żyjących w mieście, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się na wsi. Wybudowanie drewnianego domku to przede wszystkim: niski wydatek, zdrowe i ekologiczne pomieszczenie oraz wytrwała, długoletnia konstrukcja. O tych i innych zaletach, które posiadają drewniane domki letniskowe rozmawiamy z dyrektorem Eko Achitektury, Przemysławem Balcewiczem.

Drewniane domki letniskowe - dlaczego warto? jakie są korzyści?


Panie Dyrektorze, drewniane domki letniskowe: jaki jest czas wybudowania domku i ile to kosztuje?Zaczyna Pani od jednych z najważniejszych rzeczy. Są to także duże atuty drewnianych domków letniskowych, o których naprawdę warto opowiedzieć więcej. W naszej firmie drewniane domki letniskowe produkujemy w 2-3 tygodnie od momentu złożenia zamówienia. Oczywiście czas ten będzie minimalnie dłuższy w przypadku projektów, stworzonych samodzielnie przez klientów. Niektórzy ludzie pytają mnie czy tak krótki czas budowy oznacza, że domki wykonujemy niedbale. Odpowiedź brzmi: nie! Nasze domki letniskowe wykonujemy z najwyższej jakości materiałów. Sprowadzamy drewno sosnowe i jodłowe z regionu północnego, ponieważ jest ono najtrwalsze. Jako jedyni oferujemy najwyższej jakości osprzęt okien i drzwi oraz okna z szybami zespolonymi. W naszej firmie zestaw premium to standard, co oznacza także, że cenimy czas klienta.

Jeśli chodzi o cenę, jest ona dużo niższa niż koszt wybudowania domku letniskowego z innych materiałów. Dodatkowo, nasi specjaliści każdego dnia śledzą trendy, tak by zaoferować Państwu najlepszą cenę.

Panie Dyrektorze, jak wygląda kwestia prozdrowotna drewnianych domków letniskowych?Drewniane domki letniskowe https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domy-letniskowe-i-sauny powinny być takim miejscem, w którym będą mogli Państwo odpocząć od zgiełku miast, od hałasu, od zanieczyszczeń etc. Domki powinny być prozdrowotne i bezpieczne, ponieważ tutaj liczy się także Państwa komfort psychiczny i fizyczny. Jeśli miałbym podać prozdrowotne korzyści, jakie oferują drewniane domki letniskowe to na pewno warto wymienić:

 • elektrostatyczność drewna, która sprawia, że w pomieszczeniach nie ma kurzu,
 • drewno nie wywołuje także alergii,
 • w przeciwieństwie do budynków murowanych i betonowych, w drewnianych domkach letniskowych powietrze nie osusza się,
 • drewniane ściany pochłaniają wilgoć,
 • naturalny kolor drewna uspokaja system nerwowy,
 • olejki z żywicy korzystnie wpływają na drogi oddechowe.


Panie Dyrektorze, czy drewniane domki letniskowe naprawdę są ekologiczne i długoletnie?Tak, to prawda. Jak już wcześniej wspominałem w naszej firmie korzystamy tylko z najwyższej jakości materiałów. Drewno jest suche i ma wilgotność na poziomie 14-18%, a na każdym etapie produkcji wykonujemy wszystko jak najdokładniej. W tym miejscu warto też odnieść się do ekologiczności, ponieważ w naszej firmie nie oznacza ona tylko oszczędzania energii. Jest to także ekologiczne zachowanie na każdym etapie produkcji:

 • wykorzystujemy drewno, czyli surowiec odnawialny,
 • używamy mniej metalowych elementów mocujących, dzięki temu energia potrzebna do ich wyprodukowania jest mniejsza,
 • zmniejszyliśmy nakłady energetyczne i pracy przy obróbce drewna,
 • dzięki temu, że wewnętrzne ściany drewnianych domków nie potrzebują dodatkowego wykończenia, oszczędzamy kolejne surowce i nakłady pracy.


Panie Dyrektorze, czy mógłby Pan wytłumaczyć dlaczego warto wybrać domki letniskowe w Eko Architekturze?Myślę, że moje poprzednie odpowiedzi powinny już zachęcić do wybrania naszej firmy. Jest jednak jeszcze coś o czym chciałbym wspomnieć. W naszej firmie pracują profesjonalni projektanci i graficy, którzy pomagają klientom w tworzeniu i aranżowaniu własnego projektu domku. Następnie wykonujemy ten domek. Oznacza to, że mogą Państwo stworzyć z nami lub samodzielnie projekt wymarzonego domku letniskowego, a my wykonamy go z zachowaniem wszystkich uwag.

Nasze domki dostępne są również we Francji:

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.