Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 17302

[FOTO] Ciężarówka w barierkach. Były duże utrudnienia w ruchu

Do zdarzenia doszło około godziny 10:50 na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej (droga krajowa nr 1). Na wysokości stacji paliw Lotos kierowca ciężarowej Scanii wpadł w poślizg i uderzył w pojazd ciężarowy jadący sąsiednim pasem ruchu, a następnie w bariery energochłonne. Nikomu nic się nie stało, kierowcy musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu.

Ciężarówka w barierkach na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej - 19.08.2020 · fot. nadesłane przez czytelników / Bielskie Drogi


Trasa była całkowicie zablokowana przez blisko dwie godziny. Kierowcy jadący w stronę centrum miasta utknęli na dobre. Trochę lepiej mieli kierowcy podróżujący w przeciwnym kierunku, bowiem mogli objechać miejsce kolizji przez teren stacji benzynowej.

W wyniku zderzenia ciągnika siodłowego z barierami doszło do rozerwania zbiorników z paliwem. Na jezdnię wyciekło kilkaset litrów oleju napędowego. Ze skutkami wycieku przez dłuższy czas walczyli strażacy. To, co nie zdążyło wyciec, trzeba było przepompować do beczek. Konieczne było także rozebranie uszkodzonych barier energochłonnych, które zagrażały bezpieczeństwu podróżnych (ostre elementy).

Trasa jest już obecnie (godzina 15.30) całkowicie przejezdna.

sid, mp / czecho.pl

źródło: FB/bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.