Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1800

Meble do małej łazienki

Materiał partnera:

Nasze łazienki zwykle trudno uznać za obszerne. Wynika to z faktu, że mieszkamy w blokach, które często budowano wiele lat temu, gdy architekci sam dostęp do bieżącej wody uznawali za luksus. Nawet nowe mieszkania nie grzeszą rozmiarami. To z kolei problem ceny za każdy metr naszego wymarzonego lokum. Urządzenie łazienki staje się więc niemałym wyzwaniem, bo muszą się w niej znaleźć nie tylko wszystkie elementy ceramiki, ale też meble, ułatwiające uporządkowanie wnętrza.

Meble do małej łazienki


Dobry plan to podstawaZacznijmy od oceny metrażu, którym dysponujemy i zdecydujmy, jakie urządzenia musimy mieć koniecznie. Być może zdecydujemy się na przesunięcie ścianki działowej, aby zyskać kilka centymetrów. Jeśli ściany są grube, dokładnie wymierzmy wszelkie wnęki. To potencjalne miejsce do przechowywania. Zadbajmy przede wszystkim o precyzyjny podział na strefę mokrą i suchą oraz o elementy niezbędne. Najlepiej, aby toaleta była lekko schowana, nieco z boku pomieszczenia. Optymalne jest także umieszczenie naprzeciw wejścia lustra z umywalką.

Kształt i fakturaMałą łazienkę trzeba powiększyć optycznie, stawiając na jasne kolory i lustra. Optymalne będą białe czy kremowe meble lakierowane, które podobnie, jak szkło ładnie odbiją światło i dadzą wrażenie zdecydowanego zwiększenia wnętrza. Postawmy na gładkie kształty, bez dodatkowych fryzów i zdobień, najlepiej z jak najmniejszą ilością uchwytów. Takie meble będzie zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. Dobierając materiały wykończeniowe także konsekwentnie, trzymajmy się chłodnych kolorów, które optycznie oddalają ściany i wybierajmy glazury w dużych rozmiarach.

Wyposażenie kompaktoweOgromny wybór umywalek z dedykowanymi im szafkami sprawia, że decydując się na takie rozwiązanie, natychmiast zyskujemy dodatkową przestrzeń, choćby do przechowywania tekstyliów. Podobnie, warto zdecydować się na choćby najpłytszą szafkę z lustrem. Takie zestawy, złożone z trzech podstawowych elementów kupimy w naprawdę atrakcyjnej cenie korzystając z vidaxl kod rabatowy. Jeśli ten styl wydają nam się nieco konserwatywny, wybierzmy umywalką stawianą na blacie. W ten sposób zyskamy miejsce, aby obok postawić zasobniki z mydłami czy pojemniki na szczoteczki oraz dodatkową przestrzeń na podłodze.

Szafki wiszące i słupkiW niewielkim wnętrzu konieczne jest utrzymanie porządku. Nie da się ukryć, że im więcej sprzętów schowamy we wnętrzach szafek, tym bardziej uporządkowana będzie łazienka. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będą słupki naścienne, w których mieszczą się nie tylko półki, ale nawet kosze na brudną bieliznę.

AkcesoriaDobrze dobrane, przemyślane akcesoria potrafią naprawdę ułatwić życie. Warto wykorzystać mall kod rabatowy po to, aby dobrać kosze na pranie czy suszarki. Te pozorne drobiazgi potrafią naprawdę zmienić całe myślenie o funkcjonalności. Dozowniki mydła, szczotki toaletowe, plastikowe organizery na kosmetyki kuszą bogactwem kolorów i faktur i potrafią całkowicie zmienić charakter wnętrza, a prawidłowo dobrane ułatwiają utrzymanie czystości.