Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020
  • 24 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 10083

Rusza przebudowa ulicy Prusa. Utrudnienia potrwają 10 miesięcy

Rusza długo oczekiwania przez mieszkańców centrum Czechowic-Dziedzic inwestycja. W poniedziałek, 24 sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Prusa. Na newralgicznym skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Barlickiego powstanie rondo. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Prusa, przebudowa
Rusza przebudowa ulicy Prusa. Utrudnienia potrwają 10 miesięcy · fot. mp / czecho.pl


Równocześnie z rozpoczęciem prac na ulicy Prusa, która jest droga powiatową, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Podczas prowadzenia robót ruch będzie odbywał się wahadłowo. Planowany termin zakończenia robót to 10 maja 2021 roku.

Już wkrótce ruszy również przebudowa czechowickiej ulicy Prusa
Na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Prusa i Barlickiego powstanie rondo · fot. mp / czecho.pl


Inwestycja zakłada modernizację drogi powiatowej ul. Prusa wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Barlickiego (drogą gminną) na rondo. To trasa do rafinerii, w okolicy znajduje się PSZOK. Roboty na ok. kilometrowym odcinku to koszt 8 mln zł, z czego 4,4 miliona złotych pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wybrano wykonawcę remontu czechowickiej ulicy Prusa
Ulica Prusa w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


W związku z prowadzonymi robotami pasażerowie autobusów linii nr 2, 3, 4, 5 i 8, które kursują ulicą Prusa, nie muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak poinformował PKM Czechowice-Dziedzice - pojazdy przewoźnika będą kursować bez zmian w obowiązującym rozkładzie jazdy. Jednak mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, które będą skutkować opóźnieniami w kursowaniu autobusów.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.