czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1088

Wynajem drukarek biurowych alternatywą dla kupowania własnych urządzeń

Materiał partnera:

Ilość wytwarzanych w biurze dokumentów jest ogromna. Wiele z nich trzeba powielać, kopiować, skanować i przesyłać drogą elektroniczną do kontrahentów i urzędów, dlatego niezbędne jest zaopatrzenie się w urządzenie wielofunkcyjne, które pomoże te wszystkie czynności wykonać. Nie trzeba go jednak kupować; atrakcyjną alternatywą jest wynajem drukarek biurowych.

1. Na czym polega wynajem i dzierżawa drukarek?
2. Wynajem drukarek w praktyce
3. Nie tylko najem, ale również leasing kserokopiarek

Dzierżawa lub wynajem kserokopiarek to coraz częściej wybierana forma dostępu do tego podstawowego urządzenia biurowego. Przedsiębiorcy doceniają możliwość częstej zmiany urządzeń, co pozwala im dopasować funkcjonalność do własnych potrzeb.

Na czym polega wynajem i dzierżawa drukarek?Dzierżawa i wynajem drukarek działają analogicznie do dzierżawy i wynajmu innego sprzętu. Przedsiębiorca wynajmujący drukarkę otrzymuje do użytku w pełni sprawne urządzenie, wyposażone we wszystkie niezbędne do jego działania elementy. Ze swojej strony musi zapewnić jedynie dostęp do prądu, miejsce na sprzęt oraz papier do drukowania. Po stronie wynajmującego pozostają natomiast tonery, bębny i pozostałe wyposażenie, a także konserwacja oraz ewentualna naprawa.

Wynajem drukarek w praktyceW praktyce dzierżawa drukarek to prosty proces, który wymaga spełnienia jedynie kilku formalności. Początkowo przedsiębiorca powinien wybrać odpowiedni dla siebie model używany lub nowy, np. Ricoh MP C3503 - w tym mogą pomóc doradcy klienta w firmie wynajmującej sprzęt. Od wybranego modelu zależy cena wynajmu, a co za tym idzie, wartość całej umowy. Po stronie wynajmującego pozostaje dostawa i montaż urządzenia. W ramach umowy firma oferuje również serwis urządzenia, wsparcie techniczne oraz naprawę ewentualnych usterek. Rozliczenia najmu przebiegają na podstawie faktury VAT wystawianej w określonych umownie odstępach czasu, najczęściej raz w miesiącu.

Nie tylko najem, ale również leasing kserokopiarekDzierżawa kserokopiarek to jedna z możliwości - drugą jest leasing drukarek. Ta opcja jest odpowiednia dla właścicieli firm, które chcą posiadać urządzenie na własność, ale jednocześnie nie mogą zainwestować jednorazowo tak dużej sumy pieniędzy. W tym wypadku leasing kserokopiarek jest opcją korzystną. Po pierwsze, umożliwia dostęp do nowoczesnego, wielofunkcyjnego urządzenia, a po drugie, nie wymaga angażowania od razu dużej ilości środków finansowych. Przedsiębiorca może też zaliczyć raty leasingowe w koszty uzyskania przychodu, co obniża zobowiązania podatkowe.