Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2962

"Recydywista" bez prawa jazdy przewoził pasażera

19 sierpnia około godziny 21.00 strażnicy miejscy, jadąc ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, zauważyli w okolicach ronda pojazd marki opel, który jechał bez włączonych świateł. Kierowca nie korzystał też z kierunkowskazów przy skręcie. Okazało się, że młody mężczyzna nie miał prawa jazdy. W dodatku narażał na niebezpieczeństwo pasażera.

Strażnicy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich z uwagi na zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, jak również dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu OC, które jednak nie są obecnie wymagane w czasie kontroli. Kierowca argumentował, że zapomniał ich zabrać ze sobą.

Na miejsce został wezwany patrol policji. W trakcie oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy mężczyzna oświadczył, że nie posiada prawa jazdy, ale jest w trakcie robienia kursu. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że wcześniej zatrzymany miał już podobne kontrole oraz sprawę sądową za jazdę bez uprawnień.

Ostatecznie kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym za wykroczenia z art. 88 i 94 kodeksu wykroczeń. Zakazano mu dalszej jazdy pojazdem. Samochód musiał pozostawić na pobliskim parkingu.

ar / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.