Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • 29 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5992

Asfalt zamiast kostki kamiennej. Ulica Górnicza doczeka się remontu

Ulica Górnicza na wysokości osiedla "Kolonia" w Czechowicach-Dziedzicach doczeka się remontu. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej ogłosiło właśnie przetarg na odnowienie tej drogi.

Górnicza, czechowice
Ulica Górnicza doczeka się remontu. Właśnie ogłoszono przetarg · fot. mp / czecho.pl


Przedmiotem przetargu jest remont jezdni na odcinku 306 m, wymiana nawierzchni z kostki kamiennej na nawierzchnię asfaltową o szer. 6,1 m. Ponadto rozebrana zostanie istnieją nawierzchnia na zjazdach - w tym miejscu zostanie ułożona kostka z odzysku. Wymienione zostaną również płyty chodnikowe - w ich miejscu zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa. Wymienione zostaną również włazy studzienek ulicznych.

Teren inwestycji podlega ochronie na podstawie ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na przewidzianą w remoncie zmianę nawierzchni uzyskano zgodę Wojewódzkiego Urzędu Ochrony zabytków w Katowicach, Delegatura w Bielsku-Białej.

Według danych zawartych w zamówieniu remont ulicy Górniczej na wysokości osiedla "Kolonia" ma zakończyć się maksymalnie do 10 grudnia 2020 roku.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.