czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • 12 września 2020
  • wyświetleń: 11033

Szymon Żoczek wykonał zadanie i pokonał 517 kilometrów na rowerze

W minioną sobotę, 5 września zakończyła się wyprawa "GSB Pamir Bike Challenge", podczas której Szymon Żoczek pokonał ponad 500 kilometrów, przemierzając Główny Szlak Beskidzki. Wyprawa odbyła się w celu pomocy Kubie, 17-letniemu bielszczaninowi.

Reklama

Szymon Żoczek wykonał zadanie i pokonał 500 kilometrów na rowerze
Szymon Żoczek w Ustroniu · fot. Szymon Żoczek


Wyprawa czechowiczanina rozpoczęła się w piątek, 28 sierpnia. Szymon Żoczek pokonał w sumie 517 kilometrów przemierzając na rowerze Główny Szlak Beskidzki. Przejechanie tego dystansu zajęło mu w sumie 8 dni, podczas których przejechał między innymi przez Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce czy Beskid Żywiecki z najwyższym punktem wyprawy, Babią Górą.

- Pokonałem ponad 500 km. Przewyższenia na trasie to łącznie ponad 20 tysięcy do góry i tyle samo w dół (prawie 3xEverest). Spotkałem na tej wyprawie wielu dobrych ludzi, którzy mi pomogli. To prawda, że dobro wraca. Włożyłem w tą wyprawę całe swoje serce, całą swoją moc, żeby się udało. Pamiętajcie, że jeśli będziecie uparci i nie poddacie się - zrobicie wszystko! Trzymam kciuki za Wasze plany - zwrócił uwagę po wyprawie Szymon Żoczek.

Szymon Żoczek
Szymon Żoczek na Babiej Górze · fot. Szymon Żoczek


- Specjalnie na tę akcję założyłem zrzutkę, gdzie, mam nadzieję, uda się uzbierać cegiełkę dla Kuby - 17-letniego bielszczanina, który od miesiąca walczy z nowotworem - mówi Szymon Żoczek. - Jeszcze niedawno jeździł na motocyklu, a teraz wystawił go na aukcję aby zebrać pieniądze na swoje leczenie. Pomóżmy mu wrócić do pasji i normalności - dodaje czechowiczanin.Akcję pomocy choremu Kubie wsparły firmy "Trekmondo", "Reklamio Agencja Reklamy" oraz "Studio Fryzur Kessi" i "Victorian Art", które za każdy przejechany przez Szymona Żoczka kilometr będą wpłacać na zbiórkę złotówkę.

BM, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.