Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 10875

Zakończył się duży remont budynków ZSTiL i ZS "Silesia"

To dobra wiadomość dla grubo ponad 800 uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. S. Staszica oraz Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo epidemii koronawirusa w największym kompleksie oświatowym, prowadzonym przez powiat bielski zakończono właśnie ponad 2-letnią inwestycję. Przy ul. Traugutta obie placówki mają swoją siedzibę.

Zakończyła się termomodernizacja budynków ZSTiL i ZS "Silesia" - 26.08.2020 · fot. Powiat Bielski


Termomodernizacja kosztowała prawie 4,4 mln zł, a obejmowała wymianę i ocieplenie dachu, nowe kominy i rynny, ocieplenie ścian, nową elewację oraz dokończenie wymiany starych okien i drzwi. - Skończą się problemy z przeciekającymi dachami oraz z wilgocią w piwnicach. Nowa elewacja, to nie tylko wygląd, ale nowa jakość. Koszty utrzymania budynków powinny się zdecydowanie zmniejszyć - mówi Paweł Urbańczyk, dyrektor ZSTiL.

Gołym okiem widać, jak zmienił się ogromny obiekt. - Cieszę się, że dotrzymaliśmy słowa danego, gdy przenosiliśmy "Silesię" na ul. Traugutta. Było to bardzo trudne, bo dopiero kosztorysy i rozstrzygnięte przetargi pokazały prawdziwe kwoty potrzebne do remontu. Najbliższe plany to budowa sali gimnastycznej dla tych szkół. Liczę, że to wszystko przełoży się na poziom kształcenia - mówi starosta Andrzej Płonka. Środki na inwestycję pochodzą z dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz 1,8 mln zł z budżetu powiatu.

To nie koniec nowości, jakie czekają na młodzież 1 września. W kompleksie wykonano także drobniejsze prace, np. zadaszenie nad jednym z wejść, remont korytarzy w części administracyjnej wraz z zakupem ławek oraz w części sportowej wraz z zakupem gablot na sztandary i puchary. Zamontowano również nad wejściem kaseton informacyjny z logo Powiatu Bielskiego. Z innych poważniejszych prac kosztem 79 tys. zł wyremontowano pomieszczenia stołówko-świetlicy, zaś blisko 36 tys. zł pochłonęła wymiana barierek w holu. Ekipy budowlane zmodernizowały też kilka pomieszczeń i gabinetów, szkoła doposażyła ponadto swoją pracownię mechatroniki, co pochłonęło ponad 60 tys. zł.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.