czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • 9 września 2020
  • wyświetleń: 7224

[ZDJĘCIA] Czechowicka Izba Regionalna czeka na zwiedzających

W sobotę 5 września po dziewięciu miesiącach remontu, rewitalizacji i przygotowywaniu nowej ekspozycji muzealnej, została otwarta czechowicka Izba Regionalna.

Otwarcie Izby Regionalnej - 05.09.2020 · fot. Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic


W ciągu czterech godzin placówkę odwiedziło prawie 100 osób, w tym burmistrz Marian Błachut, Sekretarz miasta Marek Gazda, radni: Magdalena Kubik, Ewa Aprijas, Andrzej Maj, Janusz Uszok i Leszek Czopek. Wśród gości pojawili się także Ewa Kmiecik-Wronowicz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej i dyrektor Rafał Kupczak z czechowickiego PKM-u. No i oczywiście miłośnicy historii naszego miasta.

Oprócz zwiedzenia ekspozycji, można było obejrzeć wystawę "Architektura Śląska Cieszyńskiego w 20-leciu międzywojennym", która jest prezentowana w Galerii czechowickiego MDK (do 30 września 2020 roku).
Można było poukładać puzzle, poodgadywać zagadki, dzieci mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai. Były nagrody. Stoisko z książkami i wydawnictwami Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic cieszyło się dużym wzięciem (szczególnie pocztówki).

Organizacją dnia otwarcia zajęli się członkowie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic: Ewa Bolek, Bogusława Stawowczyk, Roman Tekieli, Tadeusz Bajorek, Karol Borgieł i Jacek Szkucik. Oprowadzali po wystawach Izby Regionalnej - Jacek Cwetler i Janusz Chmielniak. Gospodarzami byli Anna Wlazło, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic i Bolesław Folek, dyrektor MDK Czechowice-Dziedzice.

Izbę Regionalną można zwiedzać od poniedziałku do piątku,w godzinach:
  • Poniedziałek i piątek - 12.00 do 20.00
  • Wtorek środa i czwartek - 8.00 do 16.00.


Możliwe są inne godziny zwiedzania, na które można umówić się e-mailowo. Szczegóły na stronie czechowickiego MDK, stronie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, w sekretariacie MDK lub w comiesięcznym Informatorze Wydarzeń.

mp / czecho.pl, źródło: Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.