Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2844

Koronawirus nadal niebezpieczny. Apel Szpitala Wojewódzkiego

Epidemia SARS CoV- 2 wciąż trwa. Niestety wiele osób uważa, że ich to nie dotyczy. Stąd apel Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, aby osoby zgłaszające się do poradni i na rehabilitację przestrzegały procedur, które wprowadzono w naszej placówce po to, aby uchronić pacjentów i personel medyczny przed zakażeniem koronawirusem.

szpital wojewódzki
fot. bielsko.info


Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przestrzega wszelkich procedur, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Wiele zależy także od osób, które przychodzą do placówki po pomoc, Powinny przestrzegać dystansu społecznego, często dezynfekować ręce, zakrywać usta i nosy. Dzięki temu nie zakażą innych pacjentów oraz specjalistów, którzy dbają o życie i zdrowie chorych.

Do charakterystycznych objawów zakażenia koronawirusem należą kaszel oraz gorączka. Każda osoba wchodząca na teren Szpitala Wojewódzkiego ma mierzoną temperaturę ciała. To postępowanie zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, a także regulacjami Urzędu Ochrony Danych Osobowych. - Ma ustrzec innych pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarki, położne oraz cały personel medyczny przed zakażeniem SARS -COV-2. Pamiętajmy, że codziennie do naszej placówki trafiają osoby, które cierpią na różne dolegliwości. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której z powodu zakażenia koronawirusem zabraknie specjalistów, mogących udzielać pomocy - podkreśliła Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Bielsku-Białej.

Wszystkie działania Szpitala Wojewódzkiego są zgodne z aktualnymi wytycznymi i przepisami. Każdy pacjent przyjmowany na oddział Szpitala Wojewódzkiego ma wykonywany test na obecność SARS -CoV-2.

Testów nie wykonuje się osobom, które zgłaszają się do poradni, lub na rehabilitację. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego zaapelowała o to, aby mieszkańcy miasta i regionu, którzy zgłaszają się po pomoc, rzetelnie i uczciwie wypełniali ankiety z krótkim wywiadem epidemiologicznym. Ankiety rozdawane są przy wejściu do szpitala. Od wiarygodności podanych w nich informacji zależy zdrowie innych pacjentów i personelu medycznego.

Osoby, które udają się do Szpitala Wojewódzkiego po pomoc proszone są o to, aby ze zrozumieniem podchodziły do środków bezpieczeństwa, które stosowane są w placówce. Zdarzają się niestety pacjenci odmawiający współpracy. Nie pozwalają sobie m.in. zmierzyć temperatury. - Zapewniam, że żadna z procedur nie jest wymierzona przeciwko chorym. Wręcz odwrotnie. Robimy wszystko, aby każdego skutecznie uchronić przed zakażeniem SARS -CoV-2, jednocześnie nieprzerwanie ratując zdrowie i życie dziesiątków potrzebujących, którzy zjawiają się codziennie w Szpitalu Wojewódzkim - dodała Sabina Bigos-Jaworowska.

Eksperci przewidują, że druga fala zachorowań na Covid -19 rozpocznie się jesienią. Szpital Wojewódzki zamówił już cały sprzęt, którego kupno sfinansowane zostanie z 3,4 mln zł dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.

W Polsce codziennie odnotowuje się kilkaset zachorowań na Covid 19, chorobę wywołaną przez wirus SARS -CoV-2. Wirus przenosi się z człowieka na człowieka drogą kropelkową.
Do tej pory w Polsce na Covid -19 zachorowało ponad 62 tysiące osób.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.