Wiadomości

  • 30 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3869

Zwykle pomagają innym. Teraz sami potrzebują wsparcia

Każdego dnia strażacy z całej gminy niosą pomoc mieszkańcom. Tym razem druhowie sami potrzebują wsparcia. Właśnie ruszyła zbiórka na remont i doposażenie ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego, który już wkrótce będzie służył w OSP Czechowice.

Zwykle pomagają innym. Teraz sami potrzebują wsparcia
Zwykle pomagają innym. Teraz sami potrzebują wsparcia · fot. OSP Czechowice


- W związku z pogarszającym się stanem technicznym naszego 34-letniego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Jelcz 325, zmuszeni zostaliśmy do zakupu innego pojazdu - tłumaczą członkowie OSP Czechowice.

Wybór padł na ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz 422, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom strażaków. - Samochód z 1995 roku to bardzo dobry samochód wyposażony w wysokiej klasy autopompę Rosebauer, która technicznie nie odbiega od pomp stosowanych w nowych samochodach. Technicznie samochód jest w pełni sprawny, ale wymaga prac blacharsko-lakierniczych, których zakres jest duży, a przewidywany koszt może sięgnąć kwoty ok. 20 tysięcy złotych - mówią czechowiccy druhowie.- Dodatkowo chcielibyśmy doposażyć ten samochód w maszt oświetleniowy, nową sygnalizacje świetlno-dźwiękową oraz zakupić niezbędne wyposażenie, jakim są aparaty ochrony dróg oddechowych, czy nowoczesny radiotelefon motorola. Ze względu na ograniczony budżet naszej jednostki OSP, zwracamy się do Was mieszkańców, naszych znajomych oraz wszystkich ludzi dobrej woli, z prośbą o wsparcie nas w osiągnięciu celu. Czekamy na dzień, w którym nowy samochód będzie wyremontowany i wyjedzie z garaży w naszej jednostki do swojej pierwszej akcji, niosąc pomoc mieszkańcom - zwracają uwagę strażacy.

Zwykle pomagają innym. Teraz sami potrzebują wsparcia
Zwykle pomagają innym. Teraz sami potrzebują wsparcia · fot. OSP Czechowice

mp / czecho.pl

źródło: OSP Czechowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.