Wiadomości

  • 1 lipca 2007
  • wyświetleń: 1588

Uniewinniony za kolizję ze spanielem

Sąd uniewinnił Zygmunta Płaszczewskiego z Czechowic-Dziedzic od zarzutu "znęcania się ze szczególnym okrucieństwem" nad psem sąsiadów, choć prokurator żądał pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i tysiąca złotych grzywny. Przed dwoma miesiącami pisaliśmy o tej niepoważnej sprawie, w którą zaangażowane zostały wszelkie możliwe środki prawne.

Pies o imieniu Sara od dawna cieszy się znakomitą kondycją, ale wyrok nie jest prawomocny i nie wiadomo, jakie dalsze kroki podejmą organy ścigania. Jest to już drugi wyrok w tej sprawie. Pierwszy był skazujący.

Cocker spaniel dostał się pod tylne koła samochodu, gdy Płaszczewski wycofywał auto z garażu. - Wszystko trwało 3-4 sekundy - mówi Płaszczewski.

Prokurator konsekwentnie utrzymuje, że oskarżony świadomie dopuścił się zadania psinie bólu i cierpień, bo specjalnie dwa razy po nim przejechał. Podobnego zdania jest właścicielka czworonoga, która złożyła na policji doniesienie. - Umyślne zranienie i okaleczenie psa przy pomocy samochodu wskazuje, iż działaniem swoim wyczerpał on znamiona przestępstwa z art. 35 ustęp 1 i 2 ustawy o ochronie zwierząt - konkludował oskarżyciel.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.