czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 5502

Specjalne zasady w szkołach prowadzonych przez powiat bielski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Uczniowie na przerwie mają zakrywać nos i usta, obecność osób z zewnątrz ma być ograniczona do minimum. To zasady "Regulaminu funkcjonowania szkoły w czasie pandemii", opracowanego przez dyrektorów szkół prowadzonych przez powiat bielski.

Reklama

szkoła, krzesła, ławki
Specjalne zasady w szkołach prowadzonych przez Powiat Bielski · fot. pixabay.com


- Każda szkoła opracowała procedury dostosowane do specyfiki swojej placówki, dyrektorzy razem pracowali nad ogólnym regulaminem obowiązującym we wszystkich placówkach. Dokumenty opierają się na wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia - mówi Dorota Nikiel z Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za edukację.

Regulamin składa się z 14 punktów. Najważniejszy jest taki, że do szkoły może uczęszczać tylko uczeń bez objawów chorobowych, którego nikt z najbliższej rodziny nie przebywa na kwarantannie lub w izolacji. W szkołach wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa na przerwach, przed rozpoczęciem zajęć w pracowniach zawodowych młodzież ma obowiązek zdezynfekować ręce. Uczniowie nie powinni wymieniać się między sobą podręcznikami i przyborami szkolnymi.

Powiat wyposażył wszystkich nauczycieli w przyłbice. - Nie możemy oszczędzać na podstawowych środkach profilaktycznych. Przyłbic, czy maseczek, a także rękawiczek i środków dezynfekcyjnych na pewno nie zabraknie - mówił starosta Andrzej Płonka na spotkaniu z dyrektorami.

W związku z zagrożeniem koronawirusem obecność w szkole osób z zewnątrz ma być ograniczona do niezbędnego minimum. W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach rodzice lub opiekunowie będą odprowadzać dzieci do wyznaczonej strefy, gdzie opiekę nad nimi przejmą pedagodzy. Młodzież w miejscach wspólnych ma zachowywać dystans, a posiłki (po uzgodnieniu) mogą być spożywane w czasie przerw w klasach.

W sumie w reżimie sanitarnym, spowodowanym pandemią koronawirusa nowy rok szkolny we wszystkich 5 powiatowych szkołach rozpoczyna dzisiaj ok. 1,5 tys. uczniów. O ich edukację dba 280 nauczycieli oraz 80 osób z szeroko pojętej administracji.

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach przybyło 5 pierwszych klas: 3 w technikum oraz 2 klasy wielozawodowe w branżowej szkole I stopnia. W technikum utworzone zostały klasy: technik informatyk i technik żywienia usług gastronomicznych, technik logistyk i technik handlowiec, w jednej klasie będą uczyć się mechanicy i mechatronicy. W czechowickim Zespole Szkół "Silesia", który ma siedzibę w tym samym budynku przy ul. Traugutta w jednej klasie naukę rozpoczynają przyszli technicy informatycy i technicy reklamy. W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach uruchomione zostały 2 pierwsze klasy o profilach: matematycznym oraz biologiczno-humanistycznym.

Powiat Bielski jest organem prowadzącym dla 5 szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4, a także SMS Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach oraz dla placówek oświatowych: Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce, Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach i czechowickiego Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej ART.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj