czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 8381

Trwa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie gminy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Za nami:

Trwa inwentaryzacja źródeł ogrzewania, które są używane w domach w gminie Czechowice-Dziedzice. Dane pozyskane z wypełnionych ankiet będą stanowiły bazę informacji o istniejących źródłach ciepła w budynkach położonych na terenie naszej gminy.

Reklama

komin, smog, dym
Będzie inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie gminy · fot. Urząd Marszałkowski


Gmina Czechowice-Dziedzice, która do realizacji programu ograniczania niskiej emisji przystąpiła jako jedna z pierwszych, nadal zamierza kontynuować ten program. - Dzięki realizacji kolejnych edycji dotąd udało się nam zmodernizować przeszło 800 przydomowych kotłowni. Program jest realizowany w tym roku i zamierzamy go kontynuować również w kolejnych latach. W tym celu niezbędne jest oszacowanie liczby budynków, które zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, muszą wymienić swoje nieekologiczne kotły do końca roku 2021, a także ocenić potrzeby mieszkańców w zakresie konieczności przeprowadzenia termomodernizacji budynku oraz montażu odnawialnych źródeł energii - napisał na swoim profilu na Facebooku Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

- Dlatego do udziału w badaniu ankietowym zachęcam wszystkich właścicieli budynków mieszkalnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat, planują wymianę źródła ciepła, termomodernizację budynku, czy inwestycję w OZE. Im więcej z nas wypełni ankiety, tym pełniejszy obraz będziemy mieli. To zaś pozwoli nam lepiej przygotować się do dalszego rozwiązywania problemu niskiej emisji w gminie w przyszłym roku i w kolejnych latach - dodał samorządowiec.

Ankieta w formie elektronicznej jest dostępna poniżej. Ponadto można ją znaleźć w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego, Biblioteki Miejskiej, Straży Miejskiej oraz Domu Kultury.

Wypełnione ankiety należy złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego do 15 grudnia 2020 roku.

Ankieta
Ankieta - do edycji
Klauzula informacyjna RODO

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj