czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 1638

Rusza informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Rozpoczęła się informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, która wymierne korzyści przeniesie zarówno małym pacjentom oraz ich rodzicom, jak i dziecięcej placówce medycznej.

Reklama

szpital pediatryczny
Rusza informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Proces informatyzacji Szpitala Pediatrycznego rozpoczęto od zakupienia odpowiedniej infrastruktury teletechnicznej w postaci serwera, systemów ochrony sieci i specjalnych przełączników. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego koszt tego zakupu wyniósł 399 602 zł. Obecnie trwa przetarg dotyczący dostarczenia szpitalowi odpowiedniego oprogramowania, a wkrótce ruszy przetarg na zakup sprzętu komputerowego. Zaopatrzenie dziecięcej placówki medycznej w fachową infrastrukturę, programy oraz urządzenia zakończy pierwszą fazę informatyzacji. Potem przyjdzie czas na przeszkolenie szpitalnego personelu. Finałem, który najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym roku, ma być pełne wdrożenie systemu e-zdrowie.

- Obecnie funkcjonuje u nas e-recepta i e-skierowanie, ale e-zdrowie to dużo więcej, bo to także możliwość wystawiania i archiwizowanie dokumentacji medycznej wraz z wewnątrzszpitalnym obiegiem wyników badań, jak i możliwość elektronicznej rejestracji. Wprowadzenie tego systemu z punktu widzenia szpitala przyniesie oszczędność czasu, pracy oraz miejsca przeznaczanego obecnie na archiwizowanie dokumentacji medycznej, której powstaje u nas naprawdę wiele. Ale korzyści odczują również pacjenci i ich rodzice - mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

- Po pierwsze, możliwa będzie elektroniczna rejestracja na wizytę w przyszpitalnych poradniach oraz rezygnacja z niej, jeżeli z jakiś przyczyn przybycie dziecka do poradni będzie niemożliwe. Po drugie, uprawnione osoby będą miały wgląd do naszej dokumentacji medycznej. Więc jeśli nasz pacjent trafi na przykład do kliniki czy innego szpitala, zajmujący się tam nim lekarz będzie mógł błyskawicznie sprawdzić na co i jak był u nas leczony oraz jakie schorzenia u niego zdiagnozowaliśmy. Rodzicom oszczędzi to przyjazdu do nas po kopie dokumentacji medycznej. Oczywiście, jeżeli pacjenci lub ich opiekunowie będą potrzebowali takiej dokumentacji w formie papierowej, to zawsze ją w naszym szpitalu otrzymają - dodaje dyrektor.

mp / czecho.pl
źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.