czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2007
  • wyświetleń: 1818

Osiedla Dziedzice i Lesisko po wyborach

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa kolejne zebrania wyborcze w osiedlach. W czwartek 28 czerwca na Osiedlu Dziedzice, a dzień później 29 czerwca na Osiedlu Lesisko.

Reklama

Osiedle DZIEDZICE

Przewodniczącym Zarządu Osiedla Dziedzice został wybrany Stanisław Pindel. Do Zarządu weszli: Leszek Bolek, Józef Grabowski, Michał Homel i Dawid Kulesza. W wyborach na przewodniczącego Zarządu Osiedla startowało dwóch kandydatów - Stanisław Pindel, który otrzymał 31 głosów i Józef Grabowski, który otrzymał głosów 14.

W zebraniu w Osiedlu Dziedzice brał udział burmistrz Marian Błachut i przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny. Przewodniczącym zebrania, na czas głosowania, został wybrany Jan. Matl. Sporym zaskoczeniem dla mieszkańców Osiedla był fakt, rezygnacji z udziału w wyborach dotychczasowego przewodniczącego Osiedla Jana Szarka, który powiedział, że zostawia pole do popisu dla innych, młodszych mieszkańców osiedla. M. Kwaśny – przewodniczący RM osobiście podziękował Janowi Szarkowi za uczciwą i rzetelną pracę na rzecz mieszkańców Osiedla.

Osiedle LESISKO

Na zebranie w Osiedlu Lesisko przybyło 44 mieszkańców, oraz przedstawiciele samorządu – przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Kwaśny, burmistrz Marian Błachut, jego zastępca Jacek Puchała, a także radni – Zygmunt Mizera, Jerzy Durajczyk oraz Bożena Głąbek. Mieszkańcy zaproponowali trzech kandydatów na swojego przewodniczącego – Pawła Lubińskiego, Władysława Kolondrę i Mirosława Wątrobę. Po podliczeniu głosów przez Komisję Skrutacyjną okazało się, że żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej bezwzględnej większości głosów. W drugiej turze najwięcej głosów mieszkańców (22) otrzymał dotychczasowy przewodniczący Paweł Lubiński, który będzie pełnił tę funkcję przez kolejne cztery lata.

Do Zarządu Osiedla wybrano: Marię Dziedzic, Janusza Jagiełkę, Władysława Kolondrę, Tadeusza Stefańca, Mirosława Wątrobę i Izabelę Wowra. Mieszkańcy Osiedla Lesisko, korzystając z obecności przedstawicieli samorządu, zadawali pytania dotyczące ich codziennych kłopotów. To przede wszystkim sprawa kanalizacji, a właściwie jej braku, sprawa bardzo częstych awarii wodociągu przy ul. S. Żeromskiego. Mieszkańcy dopytywali o szczegóły remontu placu Jana Pawła II, czy o pomnik Braterstwa Broni w centrum miasta, tuż obok ronda. Mieszkańcy przekazywali także swoje sugestie dotyczące bezpieczeństwa na terenie Osiedla, szczególnie w parku przy ul. H. Sienkiewicza.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.