czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • wyświetleń: 1192

Bielscy policjanci podsumowali tegoroczne wakacje na drogach

Wakacje dobiegły końca. Bielscy policjanci podsumowali, jak wyglądały one na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Najważniejszą i najbardziej pozytywną informacją jest to, że w czasie tegorocznych wakacji stróże prawa odnotowali mniej wypadków drogowych, w których mniej osób zostało rannych.

Reklama

policja, radiowóz
Bielscy policjanci podsumowali tegoroczne wakacje na drogach · fot. Urząd MarszałkowskiTrwające od 26 czerwca policyjne działania "Bezpieczne Wakacje 2020" zostały zakończone. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 19 wypadków i 704 kolizji. Rannych zostało 19 osób. Policjanci z Bielska-Białej nie odnotowali żadnego zdarzenia, w którym osoba uczestnicząca poniosłaby śmierć na miejscu wypadku. Na drogach było o wiele bezpieczniej niż w 2019 roku, w którym w miesiącach wakacyjnych odnotowano 28 wypadków - o 9 zdarzeń więcej niż w tym roku. W poprzednie wakacje odnotowano 2 wypadki śmiertelne, a rannych zostało 30 osób. W ponad połowie wypadków uczestnikami zdarzenia byli kierujący jednośladami, głównie rowerzyści i motocykliści. W tegoroczne wakacje bielscy policjanci zatrzymali ponad 80 nietrzeźwych kierujących i 75 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Na szczęście kierowcy Ci nie spowodowali żadnego wypadku drogowego.

- Spadek ogólnej liczby zdarzeń drogowych ma też związek z czasowymi ograniczeniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi przepisami anty-covidowymi w ciągu pierwszych tygodni jej trwania - komentują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. - Największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają jednak sami ich użytkownicy. Suma bezpieczeństwa w ruchu drogowym to suma wszystkich naszych zachowań na drodze. To od kierowców, pieszych i rowerzystów zależy najwięcej i rosnącą świadomość w tym zakresie znajduje coraz częściej odzwierciedlenie w policyjnych statystykach. W celu utrzymania pozytywnej tendencji policjanci prowadzą działania "Bezpieczna droga do szkoły". Przed nami kolejne wyzwania związane z poprawą bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych, korzystajmy z drogi zgodnie z przepisami, świadomie i rozsądnie - podsumowują bielscy stróże prawa.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.