czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2020
  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 12002

Śląski oddział PCK podsumował wrześniowe akcje krwiodawstwa

Ponad 34 litry krwi - tyle udało się zebrać podczas wrześniowych akcji krwiodawstwa, które odbyły się w Czechowicach-Dziedzicach. Akcje poboru krwi podsumował śląski oddział PCK.

Reklama

Udana akcja krwiodawstwa na Placu Jana Pawła II - drobna poprawka
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II · fot. Lucjan Martyniak


Pierwsza z akcji krwiodawstwa odbyła się w czwartek, 10 września, na placu Jana Pawła II. - Tę akcję poboru krwi należy uznać za bardzo udaną. Mimo utrudnień i ograniczeń związanych z panującą pandemią chętnych do podzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi było 48, a po badaniach lekarskich krew oddało 38 osób co pozwoliło wzbogacić Bank Krwi o 17 100 ml tego bezcennego leku - poinformował portal czecho.pl śląski oddział PCK.

Taka frekwencja była zapewne zasługą również prowadzonej akcji pod nazwą "Oddaj krew, idź na mecz" prowadzonej przez TS Podbeskidzie. Kibice, którzy zdecydowali się oddać krew w tym dniu otrzymali specjalny zestaw upominków od sponsorów i klubu TS Podbeskidzie. Nieodłącznym elementem paczki była podwójna wejściówka na ekstraklasowe mecze Podbeskidzia.

Udana akcja krwiodawstwa na Placu Jana Pawła II - drobna poprawka
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II · fot. Lucjan Martyniak


Kolejna akcja oddawania krwi odbyła się 14 września pod zakładem Valeo Electric przy ulicy Bestwińskiej 21. Jak poinformował nas śląski oddział PCK, w tym dniu chętnych do podzielenia się krwią było 25 pracowników czechowickiej fabryki, a cenne osocze oddało 19 z nich. Udało się zebrać ponad 8,5 litra krwi.

Akcja krwiodawstwa pod kościołem w Dziedzicach
Akcja krwiodawstwa pod kościołem w Dziedzicach · fot. Śląski oddział PCK


Ostatnia z wrześniowych akcji krwiodawstwa odbyła się w niedzielę, 27 września pod kościołem p.w. NMP Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach. - Dzięki uprzejmości księdza proboszcza, ambulans RCKiK stanął na parkingu przed tą świątynią. Podczas akcji zarejestrowało się 26 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim, krew oddało 18 z nich. Dzięki temu pozyskano 8,1 litra tego bezcennego i niczym niezastąpionego leku. Pierwszy raz krew oddały 2 osoby za co serdecznie im dziękujemy i witamy w gronie honorowych dawców krwi - informuje śląski oddział PCK.

Dzięki akcjom krwiodawstwa, które odbyły się we wrześniu w Czechowicach-Dziedzicach, udało się zebrać ponad 33,7 l krwi.

danielek2002, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.