czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2007
  • wyświetleń: 1619

Pierwszoklasiści posprzątają szkołę

Placówki oświatowe mają zazwyczaj swoje tradycje, niektóre dotyczą pierwszoklasistów. Niecodzienna jest jednak propozycja czechowickiego Zespołu Liceów im. Marii Skłodowskiej-Curie. Now uczniowie jeszcze w sierpniu posprzątają szkołę.

Reklama

Pierwszoklasiści posprzątają szkołę
Klasy powitają uczniów już w sierpniu.
fot. ZL w Czechowicach-Dziedzicach


To już wieloletnia tradycja, że przyszli wychowankowie przed rozpoczęciem roku szkolnego wykonują drobne prace porządkowe. Tym razem sprzątanie potrwa trzy dni, a udział w nim weźmie sześć klas pierwszych. Nie są to jakieś ciężkie prace i wymagające wielkiego nakładu czasu, a na pewno pozwolą jeszcze przed pierwszym dzwonkiem zapoznać się uczniom. Obecność w nich jest obowiązkowa, acz na pocieszenie pierwszoklasistom zostaje fakt, że takie wakacyjne spotkanie w szkole czeka ich tylko raz.

Sprzątanie rozpocznie się 28 sierpnia, tego dnia do szkoły przyjdą uczniowie klas 1a i 1b. Pierwsi będą pracować od 8.00, a drudzy od 11.00. Następnego dnia sprawy w swoje ręce weźmie 1c oraz 1d. Ostatnia grupa spotka się 31 sierpnia. Najpierw drobne prace porządkowe czekają na 1e, a przed południem dzieło dokończą wychowankowie 1f.

W związku z trwającą jeszcze w innych szkołach rektutacją pojawiają się w ZL w klasach pierwszych pojedyncze wolne miejsca. Zainteresowani mogą informować się osobiście lub telefonicznie (032 215 35 77).

new / czecho.pl

Źródło: Zespół Liceów im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.