czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 września 2020
  • wyświetleń: 1019

Gaz sposobem na ogrzewanie domu

Materiał partnera:

Z roku na rok ogrzewanie gazowe staje się coraz popularniejsze. Często ta metoda grzewcza okazuje się wygodniejsza i tańsza niż ogrzewanie energią elektryczną. Istotne jest również, że ogrzewanie gazowe nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

Kiedy warto zainwestować w ogrzewanie gazowe?Kluczową kwestią jest, czy chcemy ogrzewać dom czy mieszkanie. Nim podejmiemy decyzję o tym, że chcemy ogrzewać cztery kąty gazem, musimy upewnić się, czy w ogóle możemy mieć w domu lub mieszkaniu ogrzewanie gazowe. Powinniśmy sprawdzić również, ile kosztuje instalacja oraz eksploatacja pieca gazowego.

Kto może zdecydować się na ogrzewanie gazowe?Osoby mieszkające w blokach powinny sprawdzić, czy w budynku poprowadzono przyłącze gazowe. Mieszkania w blokach są przeważnie podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jeśli chcemy, aby w budynku lub kamienicy został doprowadzony gaz ziemny, musimy o zgodę poprosić wszystkich mieszkańców. Dopiero po uzyskanej zgodzie możemy myśleć o ogrzewaniu swojego mieszkania gazem. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy nie mają przyłącza gazowego na swojej posesji, a chcą ogrzewać dom gazem, mogą zamontować gaz płynny LPG. Natomiast specjaliści do ogrzewania domu polecają montaż pieca lub kotła gazowego.

Osoby, które chcą ogrzewać dom gazem mają dwa rozwiązania:
  • mogą podłączyć dom do sieci gazowej zewnętrznej,
  • jak już wspomnieliśmy, mogą korzystać z gazu płynnego, który znajduje się w zbiorniku na posesji.


Kotły gazowe nie zapewniają tylko ciepła w domu, bardzo często gwarantują również ciepłą wodę użytkową. Ogrzewanie gazowe może zapewniać odpowiednią temperaturę w domu jesienią i zimą, podgrzewanie wody. Sprawdza się również podczas gotowania. Gaz dla domu to sporo zalet w jednym pakiecie.

Wybór sprzedawcy gazu jest ważnyNa rynku można znaleźć wielu sprzedawców gazu. Który będzie najbardziej opłacalny dla domu? Osoby ceniące komfortowe rozwiązania na pewno docenią ofertę Enei. Pewna cena GAZ, to wygodna opcja, ponieważ rachunki za gaz i prąd możemy rozliczać u jednego sprzedawcy. Dodatkową gwarancją pewności i zadowolenia jest fakt stałej ceny gazu do końca roku 2021. Więcej informacji można znaleźć na stronie Enei.