czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2020
  • wyświetleń: 1580

"Letnia Zbiórka Żywności" podsumowana przez Tesco

18 kilogramów żywności przekazali potrzebującym mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice w ramach "Letniej zbiórki żywności", która w wakacje była przeprowadzana w sklepach sieci Tesco. Współorganizatorami akcji były Banki Żywności oraz Caritas.

Reklama

zbiórka żywności
fot. caritas.pl


Skutki pandemii odczuwane są przez wszystkich - dlatego obecnie każde, nawet najmniejsze gesty pomocy są szczególnie ważne. Na początku lipca Tesco, wraz z Fundacją Tesco, uruchomiło "Letnią Zbiórkę Żywności". Przez dwa wakacyjne miesiące we wszystkich sklepach można było przekazywać produkty dla najbardziej potrzebujących. Dzięki wsparciu klientów, Tesco zebrało łącznie 15 295 kg produktów, czyli równowartość 36 331 posiłków. Mąka, ryż, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy, zupy błyskawiczne, herbata, kawa - wszystkie artykuły zebrane w czasie zbiórki trafią do Banków Żywności i Caritas Polska, a następnie zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących. W sklepie sieci Tesco w Czechowicach-Dziedzicach zebrano 18 kg żywności.

- Pojawienie się koronawirusa spowodowało, że nasza pomoc w tym trudnym czasie stała się kluczowa dla wielu rodzin, których sytuacja materialna uległa nagle znacznemu pogorszeniu. Wsparcie ze strony Tesco i organizacja Letniej Zbiórki Żywności to ratunek dla wszystkich potrzebujących, dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni za okazanie solidarności i wsparcie - mówi Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

- Wspieranie lokalnych społeczności, w których funkcjonują nasze sklepy, jest nieodłączną częścią działań naszej firmy. Nasi partnerzy - Banki Żywności i Caritas, wiedzieli, że mogą na nas liczyć. Na nas i na naszych klientów - to, jak wielu z nich zaangażowało się w Letnią Zbiórkę Żywności, jest dla nas powodem do ogromnej radości i wielkiej dumy. Cieszymy się, że nasza propozycja pomocy spotkała się z tak pozytywnym odzewem. Dziękujemy za wsparcie - mówi Daria Kulińska, Dyrektorka Komunikacji Tesco Polska.

mp / czecho.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.