czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2020
  • 12 września 2020
  • wyświetleń: 2107

Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęły na konto gminy

Blisko 4,5 miliona złotych - taką kwotę otrzymała gmina Czechowice-Dziedzice z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tak zwanej "Tarczy dla samorządów". W minionych dniach pieniądze trafiły na konto gminy, o czym poinformował Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Reklama

4,5 mln zł dla gminy w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych
4,5 mln złotych z Funduszy Inwestycji Lokalnych wpłynęło na konto gminy · fot. Powiat Bielski


4,5 miliona złotych zostało przyznane gminie Czechowice-Dziedzice w formie promesy jeszcze przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Na konto gminy wpłynęło dokładnie 4.456.976 złotych. Kwota ta stanowi swego rodzaju rekompensatę za wcześniej zmniejszone wpływy z podatków do gminnego budżetu, Zostanie ona w całości przeznaczona na sfinansowanie realizowanych aktualnie przez gminę zadań inwestycyjnych.

- Kwota blisko 4,5 mln złotych stanowi dla nas znaczną pomoc, zwłaszcza w sytuacji, w której na uszczuplenia wpływów z podatków nałożyło się, związane z epidemią, spowolnienie gospodarcze - podkreśla Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.