czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2020
  • 13 września 2020
  • wyświetleń: 5306

Czechowicka Miejska Biblioteka Publiczna najlepsza w powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W tym roku tytuł "Biblioteka roku 2019/2020" otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach. Bibliotekę nagrodzono za wielokierunkową działalność placówki, wzorową współpracę z lokalnym środowiskiem oraz tworzenie kulturowej przestrzeni publicznej dla mieszkańców.

Reklama

Tytuł "Biblioteki Roku w Powiecie Bielskim" dla czechowickiej MBP
Tytuł "Biblioteki Roku w Powiecie Bielskim" dla czechowickiej MBP · fot. Powiat bielski


Podsumowanie konkursu pt. "Najlepsza biblioteka w powiecie bielskim" miało miejsce 8 września w nowej siedzibie czechowickiej książnicy w obecności znamienitych gości, wśród który nie zabrakło starosty bielskiego Andrzeja Płonki, członka Zarządu Powiatu Barbary Adamskiej, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Józefa Herzyka, burmistrza Czechowic - Dziedzic Mariana Błachuta, zastępcy dyrektora Agnieszki Magiery i Magdaleny Madejskiej kierownika działu instrukcyjno - metodycznego ze Śląskiej Biblioteki Publicznej, przedstawicieli Książnicy Beskidzkiej z dyrektorem Bogdanem Kocurkiem na czele oraz wójtów, burmistrzów gmin powiatu bielskiego. Wszyscy byli pod wrażenie otwartej niedawno nowej siedziby biblioteki, na którą w Czechowicach - Dziedzicach czekano prawie 5 lat. Starosta bielski Andrzej Płonka nazwał bibliotekę w Czechowicach bijącym sercem kultury i wyjątkową świątynią słowa.

Przypomnijmy konkurs organizuje corocznie starosta bielski przy współpracy z Zarządem Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej i Książnicy Beskidzkiej. Ocenie poddane zostały przede wszystkim: zasięg społeczny czytelnictwa, oferta edukacyjna i kulturalna, działania upamiętniające rocznice, promocja biblioteki i jej obecność w mediach i w prasie, wykorzystanie nowych technologii w pracy z czytelnikiem oraz oferta usług elektronicznych, współpraca z lokalnym środowiskiem, pozyskiwanie dodatkowych środków pozabudżetowych, aktywność zawodowa bibliotekarzy, nagrody przyznane bibliotece i bibliotekarzom oraz wybrane wskaźniki.

Komisja powołana przez przewodniczącą Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej w składzie: przewodniczący komisji: Alina Macher - przedstawiciel Starostwa Powiatowego, członkowie: Łucja Ruchała - przewodnicząca Zarządu Oddziału w Bielsku-Białej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Kinga Andzel-Janik i Ewa Troneczek - przedstawicielki Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich bielskiego Zarządu Oddziału, dokonała w trakcie wizytacji oceny działalności bibliotek zgłoszonych do konkursu. Podstawą oceny były jakość i różnorodność oferty oraz przedstawiona w tym zakresie dokumentacja.

Komisja przyznała także trzy wyróżnienia: Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie za szeroką działalność propagującą regionalizm oraz wysokie wskaźniki czytelnicze, Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy za wielokierunkową działalność placówki oraz tworzenie przyjaznej przestrzenidlaużytkowników biblioteki i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozach za stosowanie nowoczesnych technik w pracy z czytelnikiem oraz propagowanie regionalizmu.

Dyplomy uznania i nagrody rzeczowe otrzymały także: Gminna Biblioteka Publiczna w Buczkowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworzu, Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce, Gminna Biblioteka Publiczna w Wilkowicach.

Podczas uroczystości przechodzącej na emeryturę dyrektor GBP w Bestwinie Teresie Lewczak złożono najserdeczniejsze podziękowania za współpracę

Natomiast dyrektor MBP w Czechowicach - Dziedzicach Ewie Kmiecik - Wronowicz, radnej Rady Powiatu w Bielsku - Białej dziękowano za wszelkie działania jakie podjęła, by miasto Czechowice - Dziedzice miało nowoczesną, wspaniałą bibliotekę, na miarę XXI wieku. Jej cierpliwość, wytrwałość, pełne poświęcenie i niezłomność w pokonywaniu trudności zadziwiło wszystkich. Nie szczędzono podziękowań, ciepłych słów i gratulacji.

Gościom spotkanie umilił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Magi i Mikołaja Grygierczyka z Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento, który założyła i z wielkim sukcesem prowadzi Barbara Bielaszyc.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj