czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2020
  • wyświetleń: 2741

Złoty jubileusz elżbietanki pochodzącej z Zabrzega

Złoty jubileusz złożenia ślubów zakonnych obchodziła 5 września siostra Małgorzata Seredyńska pochodząca z Zabrzega. Uroczystość odbyła się w parafialnym kościele pw. św. Elżbiety w Cieszynie. 25. rocznicę profesji obchodziła inna z elżbietanek, siostra Aleksandra Waliczek, również pochodząca z Zabrzega.

Złoty jubileusz elżbietanki pochodzącej z Zabrzega
Złoty jubileusz elżbietanki pochodzącej z Zabrzega · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


S. Małgorzata Seredyńska pochodzi z Zabrzega koło Czechowic-Dziedzic, gdzie także obecnie mieszka i pracuje. Siostry poznała, gdy przyszły do Zabrzega zakładać pierwszą placówkę. Pełniła posługę ekonomki generalnej, kucharki, choć sama mówi, że to tylko z konieczności, ale bardzo jej to wychodzi. Najbardziej cieszy ją praca na łonie natury, w ogrodzie, w sadzie.

Lubi doglądać rośliny, cieszy się z nowych sadzonek, gatunków. Prezent można jej sprawić kupując cebulki kwiatowe lub nasiona. Codziennie zawierza swoje życie, powołanie, tych którzy proszą ją o modlitwę Miłosierdziu Bożemu. Często powtarza: "Miłosierdzie Boże - ufam Tobie". Na sercu bardzo leży jej współczesna rodzina, ze swoimi radościami, ale i problemami. Modli się za nich przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

S. Aleksandra Waliczek pochodzi z Zabrzega, koło Czechowic-Dziedzic. Jej pasją jest pływanie, robienie deserów i lubi antystresowe kolorowanki biblijne. Aktualnie rozpoczyna posługę katechetyczną w rodzinnej parafii. Myślą, która jej towarzyszy są słowa: "Wszystko dobre, co Bóg da".

mp / czecho.pl, źródło: bielsko.gosc.pl, www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.