czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2020
  • wyświetleń: 3855

Wszyscy górnicy PG Silesia zakażeni koronawirusem wyzdrowieli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Dobre wiadomości napływają z PG Silesia na temat obecnej sytuacji epidemicznej w kopalni. Wszyscy spośród 298 górników, którzy zostali zakażeni koronawirusem, wyzdrowiało. Zakład pracuje normalnie.

Reklama

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Przypomnijmy, nagły wzrost zachorowań na COVID-19 odnotowano w czechowickim zakładzie na przełomie czerwca i lipca. Jeszcze w końcu czerwca w zakładzie były jedynie cztery przypadki zakażenia, a dwa tygodnie później już ponad sto.

Wojewoda śląski zdecydował wówczas o przeprowadzeniu w zatrudniającej ok. 1,7 tys. osób kopalni Silesia badań przesiewowych, które odbyły się w kilku turach. Łącznie potwierdzono 298 przypadków zakażenia. Od trzech tygodni w Silesii nie odnotowano nowych zakażeń, systematycznie rosła natomiast liczba ozdrowieńców. We wtorek poinformowano o wyzdrowieniu ostatnich trzech zakażonych górników. W kwarantannie jest jeszcze jeden pracownik.

Jak poinformowała rzeczniczka kopalni Silesia Małgorzata Bajer, obecnie zakład, który w szczycie epidemii na kilka tygodni musiał przerwać wydobycie, pracuje normalnie. Działają dwie ściany wydobywcze, kontynuowane są także roboty przygotowawcze. Jesienią prace przygotowawcze będą wygaszane - wynika to z decyzji czeskiego właściciela kopalni, który gwarantuje jej finansowanie jedynie do końca przyszłego roku i szuka dla Silesii nowego inwestora.

mp / czecho.pl

źródło: wnp.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj