Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • wyświetleń: 4730

Akcja "Pod Biało-Czerwoną" przedłużona do 31 grudnia

Do 31 grudnia przedłużone zostało głosowanie w akcji "Pod Biało-Czerwoną", dzięki której we wszystkich miejscowościach, które zdobędą wymaganą ilość głosów, stanie maszt z flagą Polski. Wśród gmin, które ubiegają się o postawienie masztu, jest również gmina Czechowice-Dziedzice.

Flaga Polska, kościół świętej Barbary
W naszej gminie może stanąć nowy maszt. Trwa głosowanie · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Od września do 12 listopada na gminę Czechowice-Dziedzice oddano 92 głosy - aby w naszej gminie stanął maszt z flagą Polski, potrzeba ich 500. Głosy można oddać tutaj.

- Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

- "Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn - dodaje KPRM.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
  • dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

mp / czecho.pl

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.