czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 1896

Piłeś? Sprawdź swoją trzeźwość na komisariacie policji

Nietrzeźwi kierujący do nadal częsty widok na naszych drogach. Niestety zbyt częsty. Tylko od początku września policjanci z bielskiej komendy zatrzymali 13 kierujących na "podwójnym gazie". Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości.

Reklama

alkomat
Piłeś? Sprawdź swoją trzeźwość na komisariacie policji · fot. KMP Bielsko-Biała


Osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu jest wciąż bardzo dużo. Praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierujących. Tylko we wrześniu (dane do 10.09) mundurowi z bielskiej komendy zatrzymali 13 kierujących "na podwójnym gazie". Wśród nich aż 7 doprowadziło wcześniej do zdarzeń drogowych.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć wszystkie koszty. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości - informują policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

Dlatego policja apeluje o rozsądek i rozwagę Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią "legalizację". Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie, również Komisariacie Policji przy ulicy Mickiewicza w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

- Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie - zwracają uwagę stróże prawa.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.