czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 8841

Co dalej z byłą siedzibą komisariatu przy Łukasiewicza?

W październiku 2015 roku czechowiccy policjanci przeprowadzili się do nowej siedziby komisariatu przy ulicy Mickiewicza 1. Od tamtego czasu budynek ich dawnej siedziby przy ulicy Łukasiewicza stoi pusty. Jakie są plany jego zagospodarowania przez obecnego właściciela?

Reklama

Komisariat, policja, łukasiewicza
Dawna siedziba komisariatu policji przy ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach. Stan na wrzesień 2010 roku. · fot. mp / czecho.pl


Uroczyste otwarcie nowego komisariatu policji przy ulicy Mickiewicza w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się 15 października 2015 roku. Budynek w kształcie litery L powstał w dość szybkim tempie półtora roku. W ramach inwestycji powstała dyżurka, pokoje biurowe, pokój przesłuchań, archiwum, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe dla pracowników i interesantów. Teren pod budowę nowego komisariatu przekazała czechowicka gmina. Budynek kosztował nieco ponad 5 mln zł. Poniżej wideo z otwarcia komendy w 2015 roku.Od tamtej pory, czyli od 2015 roku, dawny komisariat policji przy ulicy Łukasiewicza stoi pusty. Obiekt dwa razy zmieniał właściciela - najpierw policja przekazała dawną komendę we własność powiatu bielskiego, a później starostwo przekazało gmach bezpłatnie gminie Czechowice-Dziedzice, która jest obecnie jego właścicielem.

komisariat policji
Dawny komisariat policji przy ulicy Łukasiewicza. Zdjęcie archiwalne. · fot. czechowice.tv


Jakie są obecnie plany samorządu odnośnie zagospodarowania dawnej siedziby komisariatu? - Z uwagi na brak środków potrzebnych na adaptację budynku po dawnym komisariacie policji w Czechowicach-Dziedzicach, w tej chwili gmina Czechowice-Dziedzice nie planuje jego dostosowania do celów publicznych - przekazał portalowi czecho.pl Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.