czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2007
  • wyświetleń: 1832

Uwaga na internetowych oszustów!

W ostatnim czasie na terenie powiatu bielskiego pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod prezesów różnych firm i spółek usiłują wyłudzić pieniądze na zakup laptopów.

Reklama

Uwaga na internetowych oszustów!
Wyłudzali pieniądze na zakup laptopów.


Sposób ich działania jest prosty. Pocztą elektroniczną - wysyłając e-maila na adres firmy - kontaktują się z księgową lub sekretarką. W wiadomości tej polecają pracownicy, aby dokonała przelewu pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych na podane przez nich konto na rzekomy zakup laptopów.

W dwóch przypadkach pracownicy czechowickich i bielskich firm wykazali się rozwagą i zanim wykonali polecenie "fałszywego" szefa, skontaktowali się telefonicznie ze swoim przełożonym. Wówczas wyszło na jaw, że ich pracodawca absolutnie nie zlecał takiej czynności, a już tym bardziej nic nie wie o rzekomym zakupie laptopów.

Mniej szczęścia miał natomiast pracownik firmy w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Kaniowskiej. Po otrzymaniu wiadomości tej treści zdecydował się przelać pieniądze na konto podane przez oszustów, którzy wyłudzili w ten sposób 10 tysięcy złotych.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.