czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 1083

Na co powiat bielski wyda 9,2 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych?

Nieco ponad 9,2 mln zł (9 247 071) z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęło na konto powiatu bielskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje, które już są realizowane lub zostały wcześniej zaplanowane. Część tych przedsięwzięć jest przed przetargiem, stąd trudno mówić o konkretnych kwotach.

starostwo powiatowe
Na co powiat bielski wyda 9,2 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych? · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Spora część zostanie przeznaczona na drogi powiatowe, a konkretnie na wkład własny do tych inwestycji. Mowa o niedawno rozpoczętych robotach: ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drodze w Zasolu Bielańskim w gminie Wilamowice. Na liście znalazła się też rozbudowa drogi na odcinku Międzyrzecze-Mazańcowice. Ta ostatnia jest już po przetargu, prace mają ruszyć w październiku.

Środki zostaną przeznaczone także na ochronę zdrowia: modernizację budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka w Bielsku-Białej. Jest to inwestycja 3-letnia, która kończy się w tym roku oraz informatyzację Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Wśród zaplanowanych inwestycji, na które zostaną przeznaczone środki z RFIL znalazły się także: zagospodarowanie terenów przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, wymiana rozdzielni prądu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, budowa obiektu przy ul. Asnyka, w którym znajdą się: archiwum urzędu oraz garaż dla samochodów służbowych.

Pieniądze z funduszu pozwolą również na realizację zupełnie nowych zadań, takich jak: adaptacja budynku na potrzeby domu dziecka w Czechowicach-Dziedzicach, rozbudowa i remont Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach, wsparcie OSP i policji.

Jest plan, aby wszystkie środki przyznane w ramach RFIL wydać do końca 2021 r.

mp / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.