czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2020
  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 1542

Szpital Wojewódzki otrzymał nowoczesny sprzęt na OIOM

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał nowoczesne urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenem. Umożliwiają one podawanie tlenu pacjentom, bez potrzeby stosowania maski na twarz.

Reklama

Szpital Wojewódzki otrzymał nowoczesny sprzęt na OIOM
Szpital Wojewódzki otrzymał nowoczesny sprzęt na OIOM · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


- Sprzęt jest niezbędny w leczeniu obrzęków płuc, zapaleniach tchawicy oraz zaburzeniach oddechowych, wywoływanych przez SARS CoV-2 - wyjaśnił dr hab. n. med. Dariusz Maciejewski, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego.

Trzy urządzenia o wartości ponad 80 tysięcy złotych przekazała bielskiej placówce Fundacja Siepomaga. Obecnie sprzęt wykorzystywany jest nie tylko na OIOM-ie, ale również na Oddziale Kardiologicznym.
Dariusz Maciejewski wyjaśnił, że aparatura generuje bardzo wysoki przepływ tlenu. Obecnie taki sprzęt wykorzystywany jest na pierwszej linii walki z Covid 19. - W sytuacji, gdy człowiek zaczyna być niewydolny oddechowo, to potrzebuje około 30 litrów tlenu na minutę. Urządzenia pozwalają na podawanie choremu do 60 litrów w ciągu minuty. Dzięki tej aparaturze pacjenci mogą szybciej wrócić do zdrowia i uniknąć inwazyjnej terapii oddechowej - powiedział ordynator.

Zaletą przekazanych aparatów jest to, że pacjenci mogą łatwiej jeść, pić, spać, niż w sytuacji, gdy oddychają za pomocą respiratora.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej terapii Szpitala Wojewódzkiego posiada 15 klimatyzowanych stanowisk intensywnej terapii, wyposażonych w nowoczesne łóżka, a także wysokiej klasy sprzęt monitorujący i pompy infuzyjne.

mp / czecho.pl
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.