czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2020
  • 18 września 2020
  • wyświetleń: 1428

Akcja #sadziMY2020: "Drzewa są potrzebne nie tylko w lasach!"

Za nami:

Sosna, świerk, lipa, a może jarzębina? Każdy będzie mógł posadzić własne drzewo. W ramach akcji #sadziMY2020 w piątek, 18 września podbeskidzcy leśnicy za darmo rozdawać będą sadzonki. Jak podkreślają, drzewa są potrzebne, i to nie tylko w lesie.

Reklama

Klub Gaja sadzi drzewa razem z Aldi w Nadleśnictwie Bielsko
Akcja #sadziMY2020: "Drzewa są potrzebne nie tylko w lasach!" · fot. Klub Gaja


Podbeskidzcy leśnicy nie owijają w bawełnę i mówią wprost: "Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich".

- Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas - podkreśla Aleksandra Kosior z Nadleśnictwa Bielsko.

Pracownicy polskich lasów każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa.

- Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! - zachęca leśnik.

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych leśnicy przygotowali łącznie aż milion sadzonek.

Leśnicy z Nadleśnictwa Bielsko będą rozdawali sadzonki obok budynku Nadleśnictwa, przy ul. Kopytko 13 w Bielsku-Białej.

- Startujemy o godz. 9.00. Akcja będzie trwać do 15.00 lub do wyczerpania zapasów - zachęcają pracownicy lasów.

raz / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.