czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2020
  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 2805

22 września bezpłatne przejazdy autobusami PKM i PKS

Za nami:

We wtorek 22 września, z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu - jak co roku - w Czechowicach-Dziedzicach można będzie skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami czechowickiego PKM.

Reklama

autobus
Autobus PKM linii nr VII · fot. czecho.pl


Dotyczy to oczywiście tylko osób, które zrezygnują z tego dnia z jazdy własnym samochodem, a więc współwłaścicieli i właścicieli samochodów, legitymujących się dowodem rejestracyjnym tego pojazdu oraz dokumentem ze zdjęciem, pozwalającym potwierdzić tożsamość.

Do bezpłatnego podróżowania swoimi pojazdami zachęca również Komunikacja Beskidzka". 22 września mieszkańcy powiatu bielskiego oraz miasta Bielsko-Biała, po okazaniu dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy będą mogli jeździć autobusami PKS bez biletu.

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego idea została zainicjowana w 1998 roku przez Komisję Europejską. Hasłem tegorocznej kampanii jest "Mobilność bezemisyjna dla wszystkich".

Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach: zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa, zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia, pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.