czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 1058

Powiat bielski pomoże odbudować most w powiecie przemyskim

Powiat bielski przekaże 50 tys. zł na odbudowę mostu zniszczonego przez powódź w powiecie przemyskim. Uchwała w tej sprawie będzie głosowana na najbliższej sesji rady która odbędzie się w czwartek, 24 września.

Reklama

starostwo powiatowe
Powiat bielski przekaże pomoc finansową powiatowi przemyskiemu · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- W przeszłości to nas wspomagano w sytuacji klęski. Od lat mówimy, że środki przekazywane na działalność samorządów są niedoszacowane. Tym bardziej inwestowanie nieprzewidzianych kwot w budżecie, ponieważ coś zostało zniszczone nie jest sprawą prostą. Pamiętajmy, że obecnie wszyscy zmagamy się z pandemią i jej skutkami finansowymi - mówi starosta Andrzej Płonka, prezes Związku Powiatów Polskich.

Nawałnice, które przeszły nad powiatem przemyskim w czerwcu bieżącego roku wyrządziły ogromne szkody w dorobku mieszkańców oraz w mieniu publicznym. Klęską dotknięta jest również infrastruktura powiatowa oraz gminna. Łączna wartość strat oscyluje w granicach 16,5 mln zł! Powiat sam nie jest w stanie sobie z tym poradzić.

Starosta powiatu przemyskiego zwrócił się do powiatu bielskiego o pomoc. O solidarność samorządową apeluje także Związek Powiatów Polskich. Dotacja celowa zostanie przekazana na konkretny cel - remont mostu w ciągu drogi powiatowej Brzuska - Hura Brzuska.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.